KronoDrzewko po raz szesnasty

  • KW
  • 2016-04-16 13:55:18
KronoDrzewko po raz szesnasty
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 16 kwietnia, firma Kronospan po raz szesnasty, wspólnie z Nadleśnictwem Szczecinek, przeprowadziła cykliczną, proekologiczną akcję sadzenia drzew - KronoDrzewko, która już na stałe wpisała się w kalendarz prośrodowiskowych działań producenta.

KronoDrzewko to akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym. Rokrocznie biorą w niej udział pracownicy Kronospan z rodzinami, uczniowie szczecineckich szkół, przedstawiciele władz miasta i powiatu, leśnicy. Dzieci również pomagają w nasadzeniach, a najmłodsi bawią się świetnie w czasie konkursów z nagrodami. Akcja służy więc edukacji, zabawie, integracji oraz - przede wszystkim - środowisku.

W sobotę, o godz. 9:00 członek zarządu Kronospan, Krzysztof Aleksandrowicz wspólnie z Burmistrzem Miasta Szczecinek, Jerzym Hardie-Douglasem, Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem oraz Wiceprezesem PGK Tadeuszem Chruścielem dokonali symbolicznego nasadzenia drzew przy rzece Niezdobna. W tym samym czasie na terenie Leśnictwa Spore odbywało się sadzenie drzewek przez pracowników firmy Kronospan i ich rodziny. Także od godziny. W tym roku także do uczestnictwa w nasadzeniach Kronospan zaprosił także swoich klientów i dostawców z rodzinami. Łącznie posadzono dzisiaj 10 tysięcy drzew w Leśnictwie Spore oraz przy rzece Niezdobna w Szczecinku i na ulicy Sikorskiego. Tegoroczna edycja została wzbogacona o elementy edukacyjne, związane z recyklingiem drewna poużytkowego. W czasie akcji, prowadzonej w ramach Akademii Recyklingu Kronospan, odbyła się prezentacja filmu Recykling w Kronospan oraz konkurs recyklingowy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

Relacja z sadzenia drzewek już w poniedziałek (18.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: