Poznaliśmy laureatów dwunastej edycji konkursu ''Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego''

  • KW
  • 2016-04-15 18:26:25
Poznaliśmy laureatów dwunastej edycji konkursu ''Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego''
  • Foto: TV Gawex

W piątkowe popołudnie, 15 kwietnia w kinie Wolność ogłoszono listę osób, firm i instytucji nagrodzonych statuetkami "Mocarza Gospodarczego Powiatu Szczecineckiego". To już 12-ta edycja tego biznesowego plebiscytu.

Tegoroczna uroczysta Gala wieńcząca konkurs odbyła się w piątek (15.04), w sali widowiskowej kina „Wolność” w Szczecinku. Mamy w powiecie szczecineckim ogromny potencjał gospodarczy, kulturalny ale przede wszystkim ludzki - powiedział Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis podczas swojego wystąpienia i zaznaczył, że powiat szczecinecki stale się rozwija, a bezrobocie z każdym rokiem maleje. Starosta wymienił także najważniejsze inwestycje, które miały miejsce w ostatnich miesiącach oraz te, które będą zrealizowane w najbliższym czasie. Usłyszeliśmy między innymi o firmie Elda, która zainwestowała milion złotych w poprawę warunków socjalnych dla pracowników czy o WZ Eurocopert ich produkcji 1,5 mld kopert rocznie. Krzysztof Lis nie zapomniał także o inwestycjach firmy Kronospan, a także o CSI Słowianka, która rozwija stale swoją produkcję, a niedawno zarejestrowała produkt regionalny "Krówka szczecinecka". Oprócz przedsiębiorstw rozwijają się także inwestycje w placówkach i instytucjach samorządowych, takie jak rozbudowa i remont szpitala oraz niebawem OIOMu i SORu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Niebawem powstanie także stadion lekkoatletyczny na Świątkach - wymieniał starosta. 

Nagroda ''Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego'' ma charakter honorowy i prestiżowy. Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach nagradzani są statuetkami przyznawanymi przez Kapitułę Konkursu składającą się z przedstawicieli lokalnego samorządu i biznesu. Konkurs to z jednej strony podziękowanie przedsiębiorcom za ich wkład w życie gospodarcze powiatu, tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy, z drugiej natomiast promocja inicjatyw, także tych społecznych.

Spośród wszystkich nominowanych do nagrody, kapituła przyznała nagrody mocarza, a także liczne wyróżnienia. W tym roku statuetki powędrowały do:

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ GOSPODARCZA ROKU: 

WYRÓŻNIENIE: Bożena Kawczyńska

Wykwalifikowany nauczyciel, pomysłodawczyni i wykonawczyni wielu aspektów twórczego wychowania na poziomie przedszkolnym, od 2002 roku Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Miś” w Szczecinku. Radna Powiatu Szczecineckiego, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, Członek Rady Powiatu ds. Osób Niepełnosprawnych. Współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi Szczecinka i placówek oświatowych. To w jej przedszkolu swoją bazę mają szczecineckie zuchy. Od 2006 roku placówka działa jako przedszkole z oddziałami integracyjnymi.

KATEGORIA PRZEDSIĘWZIĘCIE INWESTYCYJNE ROKU - mikro i mały inwestor:

NAGRODA: Utworzenie Centrum Rehabilitacyjnego REMEDIUM, Inwestor: Piotr Szkodlarski

Geneza firmy sięga końca lat dziewięćdziesiątych, kiedy to powstał „Prywatny Gabinet Masażu i Fizykoterapii Piotr Szkodlarski. Centrum Rehabilitacyjne Remedium istnieje od 2015 roku. W wyniku dwuletnich przygotowań stworzono kompleks wyposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu pacjenci mogą korzystać z różnych form terapii w tym: hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii, masażu leczniczego oraz terapii manualnej.

WYRÓŻNIENIE: Budowa i wyposażenie nowoczesnego gabinetu ginekologicznego - Dr Ewa i Marek Ogrodzińscy

Nowoczesny zespół gabinetów ginekologicznych NZOZ Dr Ewa zajmuje łączną powierzchnię 120 m2 i mieści się na osiedlu Generalskim w Szczecinku. W jego skład wchodzą: 2 gabinety ginekologiczne, pracownia USG, gabinet zabiegowy, w którym wykonuje się badania KTG, zaplecze socjalne dla personelu, poczekalnia dla pacjentów oraz recepcja/rejestracja obsługiwana przez dwie położne.

KATEGORIA PRZEDSIĘWZIĘCIE INWESTYCYJNE ROKU - średni i duży inwestor:

NAGRODA: Termomodernizacja ujęcia wody Bugno z budową elektrowni fotowoltaicznej PWiK, Inwestor: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Termomodernizacji został poddany jeden z najbardziej strategicznych obiektów spółki, jakim jest budynek administracyjny z halą technologiczną Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Szczecinku. Realizacja projektu przyczyniała się do zmniejszenia energii zużywanej w związku z eksploatacją budynku w ciągu roku, a co za tym idzie ograniczenie emisji do atmosfery dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji uwalnianych przy spalaniu kopalnych paliw stałych bądź gazowych. Docieplenie ścian wełną mineralną oraz wykonanie elewacji z blachy trapezowej, pomijając oczywiste korzyści, przyczyniło się również do ograniczenia hałasu, którego źródłem były ciągi technologiczne. Ponadto wykonano izolację termiczną fundamentów, dokonano likwidacji części okien oraz wymiany pozostałych. Zmodernizowano system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.Na dachu hali technologicznej stacji uzdatniania wody zainstalowano elektrownię fotowoltaiczną o mocy 39kWp służącą do produkcji zielonej energii odnawialnej.

WYRÓŻNIENIE BANKU BPH SZCZECINEK: Budowa Hali Wysokiego Składowania WZ Eurocopert, Inwestor: WZ Eurocopert Sp. z o.o.

W listopadzie 2015 r. firma WZ EUROCOPERT, czołowy producent kopert w Polsce jak i w Europie, zakończyła realizację bardzo dużej inwestycji, jaką była budowa nowoczesnego magazynu wysokiego składowania. Wykonania projektu podjęła się znana szwedzka firma Llenabhallen. Powierzchnia nowo powstałej hali to ok. 1.860 m2, jej długość to 60 metrów, szerokość 31 metrów i wysokość sięgająca 17 metrów. Ważąca niemal 98 ton konstrukcja posadowiona jest na 520 palach, a każdy z nich dochodzi do 15 metrów głębokości. Do wykonania posadzki zużyto 110 ton stali (zbrojenie) oraz 2.2 tys. ton betonu. Obiekt może pomieścić ponad 5.5 tysięcy palet.

WYRÓŻNIENIE: Budowali Hali Klastra Meblowego Kronospan, Inwestor: Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.

Pomysł utworzenia Szczecineckiego Klastra Meblowego zrodził się z potrzeby podjęciawspółpracy w celu rozwoju branży drzewno - meblarskiej, mogącej stanowić kluczowy sektor województwa zachodniopomorskiego. 20 września 2013 roku w Szczecinku doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie podjęcia działań związanych z budową Szczecineckiego Klastra Meblowego pomiędzy Urzędem Miasta Szczecinek, Starostwem Powiatowym, Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. Był to bodziec wprowadzający w ruch wielką machinę inwestycyjną w wyniku, której powstała hala o łącznej powierzchni 37289m2. 18 września 2015 roku Grupa Założycielska podpisała porozumienie kooperacyjne, które sformalizowało SKM. Szczecinecki Klaster Meblowy w założeniu inicjatorów przedsięwzięcia ma stać się miejscem koncentracji nowoczesnego przemysłu drzewno – meblarskiego w Polsce, liderem w rozwijaniu nowych materiałów i półproduktów dla przemysłu meblarskiego. Celem jest stworzenie jak najlepszych warunków dla przyciągania i rozwoju krajowych i zagranicznych firm z branży meblarskiej i około meblarskiej, w tym poprzez zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, kształcenie kadr oraz wsparcie w zakresie wdrażania innowacyjnych produktów, procesów i technologii. SKM ma przyczynić się do aktywizacji regionu województwa zachodniopomorskiego i jego okolic – w szczególności miasta Szczecinek – w obszarze zapewnienia optymalnych warunków dla inwestorów i producentów mebli, ubieganie się o dodatkową pomoc publiczną i dofinansowanie z programów unijnych, w celu zintensyfikowania rozwoju infrastruktury oraz współpracy pomiędzy członkami Klastra.

KATEGORIA NAJLEPSZY PODMIOT DZIAŁAJĄCY W USŁUGACH:

NAGRODA: Gabinety Ginekologiczne NZOZ „Dr Ewa” - Ewa i Marek Ogrodzińscy

WYRÓŻNIENIE: Adrianna Moroz - Piąta Aleja

"Po obserwacji sieciowych marek, których produkty mamy na wyciągnięcie ręki, gdzie coraz rzadziej zdarza Nam się zakupić produkt spełniający kryterium ceny i jakości, na poziomie dobrym, postanowiłam stworzyć miejsce gdzie jakość będzie na pierwszym miejscu. Widzę ogromny potencjał w projektach i produktach polskich projektantów, stawiam nacisk na jakość, a sam klient jest tu najważniejszy. Motorem sukcesu w tym wypadku
jest ogromna pasja. Firma koncentruje się na nieustannym poszukiwaniu najwyższej jakości produktów, wraz z doskonałą jakością obsługi klienta. Stale zwiększam doświadczenie. Sklep Piąta Aleja będzie uporczywie odzwierciedlał atmosferę panującą w butiku - koncentrując się
na prostocie, stylu i jakości. Naszą misją jest dostarczenie niespotykanych ubrań w otoczeniu, które jest przyjemne i przyjazne" - opisuje swój biznes Adrianna Moroz. 

WYRÓŻNIENIE: Remas, „Świat przypraw dla Domu i Gastronomii” - Renata Kizielewicz

KATEGORIA FIRMA Z KLASĄ:

NAGRODA: PHU „Jarol” Barwice - Jarosław Omelańczuk

Firma JAROL działa na rynku od piętnastu lat. Jej założycielem i właścicielem jest Jarosław Omelańczuk, którego celem nadrzędnym od samego początku było stworzenie przedsiębiorstwa działającego na rynku rolniczym, obsługującego głównie mieszkańców gminy Barwice. Firma zawsze stawiała na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników, dlatego też na przestrzeni wszystkich lat działalności personel uczestniczył w cyklicznych szkoleniach produktowych i serwisowych zarówno w kraju, jak i za granicą.

WYRÓŻNIENIE: Dziurpex Piotr Dziurdź Tekstylia Hotelowe i Gastronomiczne

Swoją działalność firma rozpoczęła w 1993 roku, a jej głównym profilem był import i sprzedaż artykułów tekstylnych skierowanych do sektora hotelowo – gastronomicznego. Od 2007 roku spółka zajęła się również produkcją oferowanego asortymentu, składającego się z artykułów do wyposażenia pokoi hotelowych (kołdry, poduszki, pościele, ręczniki) oraz do wyposażenia gastronomii (obrusy, serwety, falbany do stołów bankietowych, pokrowce na krzesła).Aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom klientów, spółka korzysta ze szkoleń, prelekcji oraz uczestnictwa w targach branżowych HoReCa, odbywających się na terenie całego kraju, co przyczynia się do promocji powiatu szczecineckiego i owocuje nawiązaniem współpracy z kolejnymi hotelami.

NAJLEPSZY PRODUKT ROKU:

NAGRODA: Woda szczecinecka - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

W życiu tak to już jest, że zazwyczaj nie doceniamy rzeczy, do których zdążyliśmy przywyknąć. Zaczynamy za nimi tęsknić w momencie, gdy niespodziewanie znajdują się poza naszym zasięgiem. O tym jak bardzo wyjątkowa jest woda szczecinecka, przekonał się, każdy, kto będąc poza granicami miasta zmuszony był korzystać z innego źródła. Szczecinecczanie w upalne dni, bez obaw mogą zaczerpnąć wody bezpośrednio z kranu, bowiem różnica między nią, a wodą butelkowaną jest praktycznie niezauważalna. Woda ze szczecineckiego ujęcia jest smaczna, zdrowa i tania. Zalicza się ją do wód mineralnych niskozmineralizowanych, ponieważ spełnia wszystkie wymagania Ministra Zdrowia nie tylko w zakresie systemów zbiorowych, ale i wymagania dla wody butelkowanej.

WYRÓŻNIENIE: Krówka mleczna – CSI Słowianka

Firma Słowianka na rynku funkcjonuje już od 60 lat. Jej historia i receptury sięgają czasów powojennych, już wtedy narodził się pomysł, aby zatrudniać osoby niepełnosprawne i ta tradycja, podobnie jak wszystkie receptury produktów, przetrwała do dziś. Obecnie 70 procent pracowników to osoby niepełnosprawne. Szczecinecka krówka została oficjalnie doceniona jako regionalny produkt tradycyjny i poszerzyła grono produktów z tym certyfikatem. Na Liście Produktów Tradycyjnych pojawiają się produkty, do których wytwarzania wykorzystuje się metody znane od co najmniej 25 lat, a prowadzeniem takiej listy zajmuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szczecineckie krówki znane się w wielu zakątkach świata m.in. w Wietnamie, Jemenie, Chinach, a także na obszarach Bliskiego Wschodu czy Północnej Afryki. 

WYRÓŻNIENIE BANKU: Płyta MDF Plus Extra - Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.

Płyta meblowa MDF-Plus Extra jest produktem eksportowym Kronospan najwyższej jakości. Zaspokaja wymagania wyrafinowanych klientów na całym świecie. Została wyprodukowana w odpowiedzi na potrzeby rynku. Projektanci i technolodzy Kronospan stworzyli produkt, który spełnia wysokie wymagania klientów, którzy frezują, lakierują i oklejają MDF bardzo cienkimi foliami. Realizacja tego projektu została przeprowadzona w zakładzie Kronospan Szczecinek, którego specjaliści posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji płyt MDF. Surowiec drzewny, stosowany do  produkcji MDF-Plus Extra charakteryzuje się wysoką jakością i stabilnością. Pochodzi wyłącznie z drewna certyfikowanego.

WYRÓŻNIENIE BANKU: Zabiegi Laser Mona Lisa Touch – dr Ewa i Marek Ogrodzińscy

W dzisiejszych czasach ginekologia estetyczna zyskuje coraz większą popularność i jest odpowiedzią na potrzeby kobiet, dla których aspekty kosmetyczne są równie istotne jak te lecznicze. Medycyna estetyczna już od dawna skutecznie opóźnia efekty starzenia.  Mówiąc jednak o chirurgii plastycznej, na myśli mamy głównie zabiegi, których celem jest odmłodzenie naszej twarzy, bądź usunięcie mankamentów natury. Tymczasem w równej mierze dotyczy ona narządów płciowych. W szczecineckim gabinecie ginekologicznym NZOZ Dr EWA wykonuje się zabiegi Laser Mona Lisa Touch, które przeciwdziałają naturalnym procesom starzenia kobiecych sfer intymnych, a w szczególności atrofii pochwy, mogącej stać się przyczyną poważnych problemów natury fizjologicznej i psychicznej.

KATEGORIA POZAGOSPODARCZE WYDARZENIE ROKU:

NAGRODA: XV Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich – organizator Ośrodek Kultury i Turystyki w Barwicach

To tradycyjne święto nie tylko dla sygnalistów, myśliwych czy leśników, ale i dla wszystkich mieszkańców gminy Barwice i powiatu szczecineckiego. W ubiegłym roku odbyła się jubileuszowa, bo XV już edycja tego wydarzenia. Dokładnie szóstego czerwca 2015 roku na ulicach Barwic rozbrzmiały instrumenty napędzane płucami sygnalistów, zachęcając mieszkańców do wcześniejszego niż zwykle opuszczenia łóżek. Jak co roku, wojewódzkie eliminacje do imprezy pn. XV Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego rozpoczęły się uroczystym otwarciem w sali przesłuchań. Sygnaliści przywitali również miasto, grając wspólnie "Powitanie" przed budynkiem Ośrodka Kultury i Turystyki w Barwicach.

WYRÓŻNIENIE: Kuchnia Księcia Warcisława - organizator: ZS Nr 2 im. Ks. Warcisłwa IV i Gawex Media

Poznaj region od kuchni…to słowa, które idealnie oddają ducha wspólnego projektu, w jaki zaangażowały się Gawex Media oraz Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV. To coś specjalnego dla miłośników gotowania, eksperymentowania w kuchni, lubiących dobrze i smacznie zjeść, ale również dla entuzjastów Pomorza Zachodniego i tradycji z nim związanej. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie lokalnej społeczności kulinarnymi przepisami, opracowanymi przez uzdolnioną młodzież Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku o profilu gastronomicznym. Autorskie receptury przygotowywane są pod pilnym okiem mistrzów, a następnie za pośrednictwem Gawex Media udostępniane na stronie internetowej http://www.gawex.pl/kuchnia

KATEGORIA POZAGOSPODARCZA OSOBOWOŚĆ ROKU:

NAGRODA: Grzegorz Tomaszewicz

Prezes klubu MGLKS Błonie Barwice oraz Stowarzyszenia Kulturalno - Sportowego „PARTNER”. Pracownik Zespołu Szkół w Barwicach, gdzie prowadzi zespół instrumentalno – wokalny, reprezentant, koordynator Finału Ligi Żaków Powiatu Szczecineckiego oraz turnieju Tymbarka w powiecie szczecineckim w kategorii U - 8, U – 10, U- 12 chłopców i dziewcząt, współzałożyciel i muzyk zespołu TALISMAN. W gminie Barwice znany ze swojej prężnej działalności. Ukończył staż trenerski w akademii w Opalenicy, prowadzony przez załogę Ajaxu Amsterdam.

WYRÓŻNIENIE: Ksiądz Marek Kowalewski

Filantrop i społecznik. Człowiek z przysłowiową „duszą na ramieniu”, z dużą dozą syntonii i wyjątkową zdolnością do współodczuwania. W 1999 roku ustanowiony proboszczem parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Od początku erygowania parafii bardzo aktywny i zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Już 20 sierpnia 1999 roku rozpoczęto prace przy budowie kościoła i plebanii. Z inicjatywy ks. Proboszcza, poza Kościołem, na terenie parafii powstał plac zabaw dla dzieci, Zwierzyniec u świętego Franciszka ( 2003 r.) i Szlak Testamentu Jana Pawła II (2005 r.).  Ksiądz Marek Kowalewski wiele uwagi poświęca na integrowanie parafian oraz społeczności miasta i powiatu. Czyni to poprzez podejmowanie i organizowanie wielu inicjatyw m.in. Wyścigi w kolarstwie przełajowym z okazji Dnia Papieskiego (od 2004r.), „Hubertus” – coroczne spotkania Kół Łowieckich, małe ZOO, świetlica opiekuńczo-wychowawcza, szlak Testamentu Ojca Świętego, półkolonie i zimowiska, Obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski na terenie Parafii. Organizator na terenie powiatu akcji wspierających budowę hospicjum: Pola Nadziei, zbiórka na cmentarzach 1 listopada.

Obszerna relacja z Gali już w poniedziałek, 18 kwietnia w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: