Nefrologiczna konferencja naukowo-szkoleniowa w szczecineckim Zamku

  • KW
  • 2016-04-15 14:35:46
Nefrologiczna konferencja naukowo-szkoleniowa w szczecineckim Zamku
  • Foto: TV Gawex

„Model opieki koordynowanej nad pacjentem z chorobą przewlekłą” - pod takim hasłem rozpoczęły się dzisiaj (15.04) w Szczecinku warsztaty nefrologiczne. Podczas konferencji naukowo-szkoleniowej dyskutowano o problemach ludzi przewlekle chorych oraz o tym, w jaki sposób, wspólnymi siłami, można im pomóc.

W godzinach porannych, w Centrum Konferencyjnym Zamek rozpoczęła się trwająca 2 dni konferencja, podczas której poruszane są problemy ludzi z chorymi nerkami. Wydarzenie jest podyktowane potrzebami pacjentów oraz oczekiwaniami środowiska pielęgniarskiego, które zorganizowało to spotkanie. Warsztaty nefrologiczne w szczecineckim zamku zorganizowane zostały przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Nefrologicznych oraz Fundację Rozwoju Pielęgniarstwa Nefrologicznego i Transplantologicznego. W Szczecinku pojawili się przedstawiciele wielu instytucji, w tym lekarze oraz właśnie pielęgniarki, którzy omawiali problemy pacjentów i możliwości lepszego pomagania chorym.

Wykłady podzielone zostały na siedem bloków tematycznych. Jednym z gości, który poprowadził wykład podczas dzisiejszego spotkania, był profesor Andrzej Więcek, prezydent Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego. Tematem wystąpienia była przyszłość nefrologii klinicznej. Podczas wystąpienia profesor Więcek zwrócił uwagę przede wszystkim na starzejące się społeczeństwo oraz na to, jakie problemy w leczeniu nerek pojawiają się z tego powodu.

W udziale wzięła udział spora liczba pielęgniarek nefrologicznych. Pielęgniarki te odgrywają bardzo ważną rolę podczas opieki nad chorymi. Jak wielokrotnie podkreślano podczas trwającego w Zamku kongresu, w przypadku chorób nefrologicznych ta opieka jest jeszcze bardziej potrzebna. Miejmy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom uda się wprowadzić model skoordynowanej i kompleksowej opieki nad przewlekle chorymi.

Relacja z konferencji już dzisiaj (15.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: