Euro 2016 coraz bliżej, do Szczecinka dotarły piłkarskie gadżety

  • KW
  • 2016-04-15 11:05:51
Euro 2016 coraz bliżej, do Szczecinka dotarły piłkarskie gadżety
  • Foto: TV Gawex

Rok 2016 w naszym mieście będzie obfitował w różnego rodzaju imprezy. Jednym z większych wydarzeń, na które czekają z niecierpliwością wszyscy fani sportu, jest EURO 2016, które w tym roku odbędzie się we Francji. W związku z tym, władze naszego miasta, podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowały się na utworzenie licencjonowanej strefy kibica. Jak podkreślają organizatorzy wymaga ona jeszcze wiele przygotowań jednak już teraz do Szczecinka dotarły gadżety, które będą towarzyszyły kibicom.

Turnieje piłkarskie Euro to zawsze wielkie wydarzenie, na które prawdziwi kibice przygotowują się znacznie wcześniej. Zagorzali i najbardziej wierni fani potrafią nawet na ten czas wziąć urlop w pracy. Także osoby, których nie interesuje ta dyscyplina sportu, mecze oglądają i mocno kibicują. Często dodatkami do kibicowania są różnego rodzaju gadżety takie jak: kubki, breloki, koszulki, szaliki i inne, wszystko obowiązkowo biało-czerwone. Również na Euro 2016 gadżety są już prawie gotowe i mimo, iż są to szczegóły, to żaden prawdziwy kibic nie wyobraża sobie np. meczu biało-czerwonych bez odpowiednich akcesoriów. Dobra wiadomość jest też taka, że pierwsza część sportowych gadżetów dotarła już do Samorządowej Agencji Promocji i Kultury i niebawem będzie można je nabyć. Te gadżety za kilka dni dostępne będą najpierw w Centrum Informacji Turystycznej, a później, w trakcie turnieju, bezpośrednio w strefie kibica -  mówi Andrzej Górka z działu promocji SAPiK.

Gadżety zostały zaprojektowane tak, aby korzystać z nich mogli zarówno dorośli, jak i dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że projekt graficzny umieszczony na wszystkich akcesoriach, to praca głównie działu promocji SAPiKU oraz wpierających ich grafików. Mamy nadzieję, że wzory graficzne przypadną naszym mieszkańcom do gustu i będzie to bardzo miła pamiątka z tych wydarzeń - dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, strefa kibica ruszy 10 czerwca i będzie zlokalizowana przy szczecineckim CK Zamek. Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy w poprzednich materiałach, szczecinecka strefa kibica będzie posiadała licencję UEFA. Jak poinformował nas Andrzej Górka, wszystkie formalności są już "na ostatniej prostej". Dopinamy ostatnie zgody i pozwolenia tak, by wszystko mogło ruszyć zgodnie z terminem czyli 10 czerwca - podsumowuje A. Górka. Strefa kibica w naszym mieście będzie do dyspozycji mieszkańców i turystów od 10 czerwca do 10 lipca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: