Uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej czeka przeprowadzka

  • KW
  • 2016-04-15 08:06:09
Uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej czeka przeprowadzka
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecką Szkołę Muzyczną czeka kolejny remont. Już niebawem, zaraz po zakończeniu dobudowy nowoczesnej klatki schodowej, ruszą prace termomodernizacji całego budynku. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż obiekt ma już swoje lata i tego typu prace nie były przeprowadzane od bardzo dawna. Jednak wiąże się on z pewnymi utrudnieniami, ponieważ na czas remontu uczniowie będą musieli opuścić mury szkoły.

Niedawno informowaliśmy Państwa o przebiegu prac budowlanych przy szczecineckiej Szkole Muzycznej. Pisaliśmy o tym w artykule: Szkoła Muzyczna w remoncie. W chwili obecnej placówka jest na etapie dobudowy nowoczesnej, przeszklonej klatki schodowej. Okazuje się jednak, że to nie koniec planów remontowych. Jak zapowiada dyrektor szkoły Włodzimierz Piesiak, kolejnym, bardzo ważnym remontem będzie termomodernizacja, która obejmie cały budynek. Termomodernizacja spowoduje, że w szkole będziemy mieć klimatyzację, wentylację, wymienioną instalację cieplną i elektryczną, wymienione posadzki, nową izolację oraz ocieplony dach. Remont wykonany zostanie w ramach programu unijnego - poinformował W. Piesiak. Na inwestycję jest już wykonany projekt i niebawem rozpoczną się kolejne prace. W harmonogramie przewidziany jest III kwartał 2016 roku, jednakże z powodu wielkiego rozmiaru tego projektu unijnego dotyczącego całej Polski, rozpoczęcie prac przesunie się. Albo zaczniemy w IV kwartale, albo w następnym roku kalendarzowym - informuje dyrektor placówki.

Ten remont będzie wiązał się także ze sporym utrudnieniem jeżeli chodzi o korzystanie z budynku, dlatego na czas jego trwania władze szkoły zwróciły się do Urzędu Miasta z prośbą o pomoc w użyczeniu lokalu zastępczego. Burmistrz pozytywnie przychylił się do wniosku władz Szkoły Muzycznej i wskazaliśmy obiekt, a mianowicie stary budynek Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinku - potwierdza Joanna Powałka, dyrektor Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty w Szczecinku. Budynek będzie użyczony przez miasto bezpłatnie, jedyne opłaty, jakie będą spoczywały na Szkole Muzycznej, to opłaty bieżące za użytkowane media. Jak potwierdziła Joanna Powałka, obiekt jest gotowy i czeka na uczniów.

Sam projekt kosztował około 130 tysięcy złotych, z kolei cała inwestycja opiewa na 4 miliony złotych. Jak zapowiedział dyrektor Włodzimierz Piesiak, wszystkie wyliczenia w audycie prognozują, że oszczędności cieplne, wynikające z tej termomodernizacji, po kilku latach zwrócą cały jej koszt.

Więcej na ten temat w serwisie informacyjnym Echa Dnia z dnia 14 kwietnia 2016. Zapraszamy do oglądania!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: