Padnie frekwencyjny rekord w biegu Osińskiego?

  • KW
  • 2016-04-15 07:30:18
Padnie frekwencyjny rekord w biegu Osińskiego?
  • Foto: TV Gawex

Już za kilka dni, w niedzielę 24 kwietnia, Szczecinek ponownie stanie się stolicą biegową. Czeka nas kolejny, 33. Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. W minionym roku, w biegu głównym wystartowało dokładnie 501 biegaczy, czy w tym roku frekwencja będzie większa?

Wydarzenie rozpocznie się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku w niedzielę o godzinie 9:30 biegami dzieci, młodzieży i dzieci z rodzicami. Biegi towarzyszące to już tradycja, bardzo dużo osób bierze w nich udział. Głównym wydarzeniem jest jednak bieg główny, uliczny na 10 kilometrów - mówi w rozmowie z TV Gawex Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. W tym roku organizatorzy, z powodu remontu placu Wolności. postanowili zmienić trasę biegu głównego. Start biegu będzie przy Szkole Podstawowej nr 1, następnie trasa poprowadzi ulicami: Piłsudskiego, 28-go Lutego, Wyszyńskiego, Powstańców Wielkopolskich, Ordona, Parkowa, Kościuszki, Ordona, Mickiewicza. Trasa będzie oznakowana pionowo i poziomo co kilometr. Dwa punkty odświeżenia, zaopatrzone w wodę do picia, będą znajdowały się co 4 kilometry.

W tym roku również nagrody ulegną zmianie. Jak zapowiedzieli organizatorzy, będą one znacznie niższe, a wszystko dlatego, aby zniechęcić profesjonalnych biegaczy, którzy często startują w takich biegach dla samej nagrody. Nagroda główna będzie to 1500 złotych i jest to niższa nagroda. Obniżyliśmy ją po to, aby bieg był wyłącznie dla amatorów, a nie dla zawodowców. Dzięki temu, zwiększy się też pula nagród, które są losowane spośród wszystkich uczestników memoriału - mówi nam dyrektor szczecineckiego OSiRu.

Aktualnie do biegu głównego zapisało się około 550 biegaczy, w tym także zagraniczni goście. W tym roku będziemy mieli sporo gości. Będzie delegacja z Francji, z naszego zaprzyjaźnionego miasta Noyelles sous Lens (...) oraz Andreas Grund, burmistrz Neustrelitz - mówi Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Dla naszych gości przygotowaliśmy ciekawy program wizyty i mam nadzieję, że będą się oni u nas dobrze bawić - podsumowuje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: