Pola Nadziei 2016. Wolontariuszy nie brakuje!

  • KW
  • 2016-04-13 10:50:26
Pola Nadziei 2016. Wolontariuszy nie brakuje!
  • Foto: TV Gawex

Pomimo obiegowych opinii dotyczących współczesnej młodzieży okazuje się, że w Szczecinku liczba osób, które chętnie wezmą udział w akcji Pola Nadziei i poświęcą swój wolny czas na rzecz kwestowania, jest bardzo duża. Świadczyła o tym wczorajsza (12.04) frekwencja na szkoleniu wolontariuszy.

Pola Nadziei to ogólnopolska kampania, której celem jest uwrażliwienie na problemy osób chorych i cierpiących, promowanie idei hospicyjnej w społeczności lokalnej oraz pozyskiwanie środków finansowych na działalność hospicyjną. Finał tegorocznej akcji, a zarazem kwesta na ulicach miasta, w szkołach i różnych instytucjach odbędzie się 20 kwietnia. Wczoraj natomiast (12.04) odbyło się szkolenie dla wszystkich wolontariuszy, których liczba ogromnie zaskoczyła organizatorów akcji. W tym roku do szkół przekazaliśmy 280 kwestionariuszy dla wolontariuszy. O tym, ilu ostatecznie wolontariuszy weźmie udział w akcji dowiemy się wkrótce - powiedziała nam Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku. Niemniej jednak w Polach Nadziei wezmą udział przedstawiciele ze wszystkich szczecineckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas wczorajszego szkolenia poruszono tematy bezpieczeństwa, etykę wolontariuszy oraz higieny pracy wolontariuszy.

Takie akcje jak Pola Nadziei udowadniają, że młodzież jest bardzo chętna do niesienia pomocy. W poprzednich edycjach kwesta organizowana była w dzień nauki szkolnej i wiele osób mówiło, że uczniowie biorą w niej udział specjalnie dla dnia wolnego. Tegoroczna kwesta wypada w dzień testów gimnazjalnych i uczniowie mają wolne, a mimo to zgłosiło się jeszcze więcej osób niż w roku ubiegłym - dodaje A. Piskozub-Rynkiewicz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: