Ulicę Bohaterów Stalingradu zastąpi ulica Lecha Kaczyńskiego? Wniosek PiS do Rady Miasta

  • KW
  • 2016-04-12 13:08:05
Ulicę Bohaterów Stalingradu zastąpi ulica Lecha Kaczyńskiego? Wniosek PiS do Rady Miasta
  • Foto: TV Gawex

1 kwietnia br. Sejm RP przyjął ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy obiektów, budowli, urządzeń użyteczności publicznej. Ustawa przewiduje między innymi, że nazwy nie mogą upamiętniać osób, organizacji czy wydarzeń, które symbolizują i propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny. Szczecineckie Prawo i Sprawiedliwość w związku z tą ustawą zapowiedziało wystąpienie do Rady Miasta z wnioskiem o zmianę nazwy ulicy Bohaterów Stalingradu w Szczecinku na jedną z czterech zaproponowanych.

Zgodnie z ustawą, samorządy będą zobowiązane do zmiany aktualnych nazw, które upamiętniają lub propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny, w czasie 12 miesięcy od wejścia w życie nowych zasad. Zgodnie z nowymi przepisami, zmiana nazwy związana z ustawą nie będzie miała wpływu na ważność dokumentów.

W Szczecinku, w związku z ustawą, zmianie ulegnie nazwa ulicy Bohaterów Stalingradu. Podczas ostatniego spotkania PiS w Szczecinku oficjalnie przedstawiono propozycje czterech ulic, które zostaną przekazane szczecineckiej Radzie Miasta do rozpatrzenia. Członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinku, po przeprowadzonej konsultacji społecznej na terenie Szczecinka, wnoszą do Rady Miasta Szczecinek wniosek o rozpatrzenie na posiedzeniu Rady Miasta zmiany nazwy ulicy Bohaterów Stalingradu na jedną z czterech proponowanych: Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza, Lecha Kaczyńskiego lub Henryka Dobrzańskiego - poinformowali członkowie PiS.

Komentarze (6)

ja 2016-04-12 13:47

Dlaczego nie w końcu to prezydent, który zginął tragicznie..

ola 2016-04-12 15:50

Nie zgadzam się na Lecha Kaczyńskiego. Jak pokazuje historia nazwy ulic i placów powinny być uniwersalne.

abc 2016-04-12 15:53

Jeśli prezydenta, który zginał tragicznie to niech będzie Ryszarda Kaczorowskiego.

max 2016-04-12 16:47

To, że zginął i kilkadziesiąt z nim osób to sobie sam zawdzięcza. A ponad to czym się tak zasłużył dla ojczyzny, żeby mu pomniki stawiać i ulice nazywać?

Kamil 2016-04-12 19:41

Ja wolę Henryka Dobrzańskiego !

ola 2016-04-12 21:29

A może po prostu Bohaterów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: