Sukces Akademii Piłkarskiej Szczecinek na turnieju Tymbarka

  • KW
  • 2016-04-12 09:10:56
Sukces Akademii Piłkarskiej Szczecinek na turnieju Tymbarka
  • Foto: AP Szczecinek

Dwa dni gościli w Szczecinku wojewódzcy finaliści turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Akademia wskutek wygrania eliminacji powiatowych, miała prawo wystawić drużyny w kategorii U-8 i U-10. Oba zespoły reprezentujące AP wyszły z grupy, a młodsi zawodnicy rywalizację zakończyli na podium!

W piątek (08.04) grali podopieczni Marcina Brzozowskiego i Szymona Dobrosielskiego z kategorii U-10. Turniej rozpoczęli dość późno – o godzinie 13:00 – co miało wpływ na koncentrację w pierwszym spotkaniu. Po kilku minutach Drawa Drawsko Pomorskie prowadziła już 3-0, ale później chłopcy odzyskali pewność siebie i doprowadzili do remisu. W drugim meczu grupowym nie dali żadnych szans SP Czernin, a w ćwierćfinale trafili na Unię Białogard. Mimo optycznej przewagi spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a w loteryjnych rzutach karnych, lepsi okazali się zawodnicy z Białogardu. Akademia zakończyła udział w turnieju na ćwierćfinale.

AP Szczecinek - Drawa Drawsko Pom. 3-3 (Jakub Darul x2, Adrian Przygoda)

AP Szczecinek - SP Czernin 11-0 (Aleksander Bojar x4, Michał Grzystek x2, Bartek Kaczmarek x2, Marcin Mamzer x2, gol samobójczy)

AP Szczecinek - Unia Białogard 0-0 karne 1-3

SKŁAD U-10: Oliwier Tomaszewicz, Adrian Przygoda, Wiktor Bęben, Mateusz Pieńkos, Jakub Darul, Michał Grzystek, Marcin Mamzer, Bartek Kaczmarek, Aleksander Bojar

W sobotę (09.04) popis dali piłkarze trenowani przez Krzysztofa Kutrowskiego i Piotra Kusiaka. Od pierwszego spotkania aplikowali swoim przeciwnikom „worek z bramkami”, a zatrzymani zostali dopiero w półfinale. Pogromcą okazało się UKS Don Bosco Szczecin (szkółka Salosu). Na zawodnikach nie wywarło to negatywnego wpływu i w meczu o III miejsce ponownie odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo. Na indywidualne wyróżnienie zapracował Daniel Bednarski, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. III miejsce zdobyte w kategorii U-8 to najlepszy wynik w tej edycji „Z podwórka na stadion” osiągnięty przez drużynę z powiatu szczecineckiego. Gratulujemy!

AP Szczecinek – Unia Białogard 7-0

AP Szczecinek – Dąb Dębno 5-1

AP Szczecinek – Gavia Choszczno 7-1

AP Szczecinek – Don Bosco Szczecin 0-2

AP Szczecinek – Dąb Dębno 5-1

SKŁAD U-8: Kacper Anyszewski, Daniel Bednarski, Jędrzej Cieślak, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Szymon Pietrzak, Adam Susiak, Franek Sztukiel, Michał Tyluś, Filip Zwolan, Krystian Jaskułowski.

info: AP Szczecinek

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: