Wojewódzki turniej klasyfikacyjny na szczecineckich kortach

• 2016-04-12 07:30:09

W miniony weekend na kortach krytych Aqua-Tur w Szczecinku odbył się Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów i Kadetek. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z województwa lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Po 31 godzinach zmagań, spośród 32 zawodników wyłoniono zwycięzców. W grze pojedynczej, w meczu finałowym, Zuzanna Krygier (AZS Poznań), pokonała 7:6(5), 6:1 Natalię Peruge (AT Promasters Szczecin). Trzecie miejsce zajęły: Nikola Żurawska (GAT Gdańsk) i Sara Twardowska (SKT Sopot). W grze podwójnej, w meczu finałowym, para Julia Daszkiewicz (Arka Gdynia), Zuzanna Krygier pokonała 6:0, 7:5 Sarę Twardowską i Darię Danielewicz (AZS Bydgoszcz). Trzecie miejsce zajęły pary: Ala Szmurło (STT Szczecinek), Kaja Drobko (STT Słupsk) oraz Martyna Jankowska (Nst Wielkopolska), Gabriela Pudło (SKT Szczecin).

Wśród chłopców, w grze pojedynczej i meczu finałowym, Dariusz Kuczyński (GAT Gdańsk) pokonał 6:2, 6:4 Olafa Kucza (AZS Poznań). Trzecie miejsce zajęli: Marcel Lalek i Grzegorz Rudnicki (obaj SKT Szczecin). W grze podwójnej, w meczu finałowym, Krzysztof Urbański (AZS Poznań) i Oliver Okarmus (Meczbol Suchy Las) pokonali 6:3, 6:2 Dariusza Kuczyńskiego i Grzegorza Rudnickiego. Trzecie miejsce zajęły pary: Krzysztof Gasiul, Dominik Szymański (obaj STT Szczecinek) oraz Mikołaj Karwacki, Marcel Lalek (obaj SKT Szczecin).

info: Józef Szpakowski