Całkiem nowy ambulans ratunkowy dotarł do Szczecinka

  • KW
  • 2016-04-11 13:29:40
Całkiem nowy ambulans ratunkowy dotarł do Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Już na początku lutego br. informowaliśmy Państwa o przetargu ogłoszonym przez Spółkę Szpital, który miał wyłonić dostawcę fabrycznie nowego ambulansu ratunkowego typu C. Przetarg oraz wszystkie procedury zostały zakończone i dzisiaj (11.04) do naszej medycznej placówki dotarł Renault Master, który zastąpi jedną z wyeksploatowanych karetek będących na stanie szczecineckiego szpitala.

Staramy się tabor karetek utrzymywać w pełnej gotowości, a to oznacza przede wszystkim posiadanie nowoczesnego i niezawodnego sprzętu - powiedział Telewizji Gawex Radosław Niemiec, prezes Spółki Szpital zaznaczając, że te samochody przejeżdżają setki tysięcy kilometrów, działają w różnych warunkach atmosferycznych, więc szybciej się eksploatują i należy je często wymieniać, aby należycie spełniały swoje zadania. W tym roku planujemy jeszcze zadaszenie miejsca postoju karetek, a w kolejnym roku będziemy przymierzali się do zakupu kolejnego tego typu pojazdu - zdradził nam R. Niemiec.

Według specyfikacji przetargowej oferowany ambulans musiał być nieużytkowany i wyprodukowany nie wcześniej niż w 2015 roku. Dodatkowo obowiązkowe było dostarczenie wyposażenia medycznego pojazdu, przeszkolenie pracowników z obsługi pojazdu oraz gwarancja. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy - jedna z Łodzi, druga z Warszawy. Wygrała firma z Łodzi, której oferta opiewała na kwotę trochę ponad 333 tysiące złotych. Firma z Warszawy ambulans zaproponowała dostarczyć za prawie 377 tysięcy złotych. Pojazd zakupiono w leasingu operacyjnego.

W szczecineckim szpitalu działają trzy karetki w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego (S) oraz pięć karetek transportowych. Nowa karetka będzie działała w systemie i zastąpi jedną z trzech, która jest już wyeksploatowana - mówi Robert Kochanowski, ratownik medyczny szczecineckiego szpitala.

Całkiem nowy ambulans ratunkowy dotarł do Szczecinka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: