Akcja ''Cała Polska czyta dzieciom'' także w Szczecinku

  • KW
  • 2016-04-11 09:39:24
Akcja ''Cała Polska czyta dzieciom'' także w Szczecinku
  • Foto: KPP Szczecinek

Na początku kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Do akcji popularyzującej czytanie wśród najmłodszych włączyło się wiele organizacji, w tym fundacja "Cała Polska czyta dzieciom". W Szczecinku czytali bajki dzieciom między innymi przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, którzy przez bajki starali się zaszczepić dzieciom zasady bezpieczeństwa.

Tak samo jak pierwsze pierwiosnki za oknem zwiastowały nadchodzącą wiosnę, tak w Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku pojawiły się pierwsze akcje zwiastujące nadchodzącą dużymi krokami ogólnopolską kampanię społeczną CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Już od 4 kwietnia w każdej grupie przedszkolnej organizowane są godziny dla rodziców, kiedy podczas zajęć czytają oni swoim pociechom ulubioną bajkę.

W tak zacnym gronie znalazło się również miejsce dla szczecineckich mundurowych, którzy przeczytali w grupie „Cytrynek” bajkę pt. Czerwony Kapturek według Charlesa Perrault’a. Dzięki fabule bajki, którą dzieci bardzo dobrze znają, policjantka przypomniała o zasadzie, że dzieciom nie wolno rozmawiać z nieznajomymi!

Akcja związana z czytaniem bajek potrwa jeszcze do 22 kwietnia. Można zatem przypuszczać, że jeszcze wiele przygód i nieprawdopodobnych opowieści czeka na przedszkolaków, którzy zmierzą się nie tylko z ciekawie opowiedzianą historią, jak również z ukrytym morałem. Dla wsłuchanych i wpatrzonych przedszkolaków na koniec czekała miła niespodzianka. Dzieci otrzymały piękne kolorowanki oczywiście dotyczące bezpieczeństwa.

 info: KPP Szczecinek

Akcja ''Cała Polska czyta dzieciom'' także w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: