Kolejne 30 000 drzew od Kronospan

  • KW
  • 2016-04-11 09:04:06
Kolejne 30 000 drzew od Kronospan
  • Foto: archiwum TV Gawex, Kronodrzewko 2015

300 tysięcy od początku KronoDrzewka - tyle drzew posadził Kronospan wraz z wolontariuszami, którzy zawsze chętnie uczestniczą we wspólnym zalesianiu. Tegoroczne nasadzenia – 30 tysięcy drzew w całej Polsce - odbędą się 16 kwietnia jednocześnie w Sporem, Szczecinku oraz w kilku innych lokalizacjach Kronospan.

Kronospan, wspólnie z Nadleśnictwem Szczecinek, przeprowadzi cykliczną, prośrodowiskową akcję sadzenia drzew - KronoDrzewko, która już na stałe wpisała się w kalendarz proekologicznych działań producenta. Tym razem 30 000 różnych gatunków drzew zostanie posadzonych na terenie Leśnictwa Spore, przy rzece Niezdobna, na ul. Sikorskiego w naszym mieście oraz w innych miastach Polski, w których znajdują się zakłady Kronospan - mówi Beata Rafało, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

KronoDrzewko to akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym. Rokrocznie biorą w niej udział pracownicy Kronospan z rodzinami, uczniowie szczecineckich szkół, przedstawiciele władz miasta i powiatu, leśnicy. Dzieci również pomagają w nasadzeniach, a najmłodsi bawią się świetnie w czasie konkursów z nagrodami. Akcja służy więc edukacji, zabawie, integracji oraz - przede wszystkim - środowisku. W tym roku do uczestnictwa w nasadzeniach Kronospan zaprosił także swoich klientów i dostawców z rodzinami.

Tegoroczna, XVI edycja KronoDrzewka zostanie wzbogacona o elementy edukacyjne, związane z recyklingiem drewna poużytkowego. W czasie akcji, prowadzonej w ramach Akademii Recyklingu Kronospan, odbędzie się prezentacja filmu Recykling w Kronospan oraz konkurs recyklingowy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

Kolejne 30 000 drzew od Kronospan

Komentarze (1)

kolooo 2016-04-11 21:30

Niech się pochwalą ile już wycieli.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: