Kradzież dwóch czteropaków piwa oraz kolejna awantura w piwnicy szpitala - tydzień Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-04-11 08:47:25
Kradzież dwóch czteropaków piwa oraz kolejna awantura w piwnicy szpitala - tydzień Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 4.04.02.2016 do 10.04.2016 r. strażnicy podjęli 116 interwencji w stosunku do 136 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 41 zdarzeń, z czego w 30 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

4.04.2016 około godziny 17:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do mężczyzny leżącego na chodniku przy ul. Matejki. Na miejscu zastano opisanego mężczyznę, był on upojony alkoholem. Mężczyznę tego strażnicy przewieźli do miejsca zamieszkania.

5.04.2016 r. około godziny 23:35 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do szpitala, gdzie w piwnicach miał awanturować się pijany mężczyzna. Na miejscu zastano pijanego bezdomnego, który spał na krzesłach. Po obudzeniu awanturował się głośno wykrzykując słowa wulgarne. Mężczyznę uspokojono i usunięto ze szpitala.

7.04.2016 około godziny 8:10 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Mierosławskiego zauważył grupkę mężczyzn. Jeden z nich wszedł na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Mężczyźni ci udali się do sklepu przy ul. Kościuszki. Patrol straży postanowił poobserwować ich. Strażnicy po kilku minutach zauważyli, jak jeden z tych mężczyzn stoi przy drzwiach sklepu, a dwaj pozostali rozmawiają ze sprzedawczynią. Ten stojący przy drzwiach złapał za dwa czteropaki piwa i zaczął uciekać. Przed sklepem został zatrzymany przez strażników i wraz ze skradzionym piwem został przekazany policji.

7.04.2016 około godziny 12:00 interwencja przy sklepie Tesco wobec czwórki mężczyzn, którzy pijani zaczepiali klientów sklepu o pieniądze.

8.04.2016 r. około godziny 13:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do mężczyzny, który miał leżeć w dole przy torowisku. Po przyjeździe na miejsce znaleziono mężczyznę, który wpadł do dołu. Z ziemi wystawała mu tylko głowa. Jak się okazało mężczyzna ten opuścił zakład karny i usiłował popełnić samobójstwo. Wpadł w dziurę w ziemi i spędził tam ponad dobę. Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną i zespół ratunkowy. Mężczyzna ten został odkopany przez strażaków i zabrany do szpitala.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: