Pływali i Biegali w dwuboju nowoczesnym

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-09 22:56:49
Pływali i Biegali  w dwuboju nowoczesnym
  • Foto: TV Gawex

W sobotę 09.04 na odbyła się pierwsza edycja międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w dwuboju nowoczesnym. Kilkudziesięciu zawodników z pięciu klubów najpierw ścigało się w wodzie na szczecineckim basenie, a następnie na bieżniach stadionu OSiRu. Głównym organizatorem zawodów był klub sportowy Pentathlon Szczecinek.

Dwubój nowoczesny czyli biathle jest połączeniem pływania i biegania. W  zawodach młodzi sportowcy rywalizowali  na basenie w wyścigach stylem dowolnym na 50 metrów, a na stadionie lechii odbył się finałowy bieg na 600 metrów.. W sobotę w Szczecinku zaprezentowały się roczniki 2005 i 2006 zarówno chłopcy jak i dziewczyny z 5 różnych klubów. Dla najlepszych sportowców jak zwykle przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Oprócz możliwości rywalizacji, najlepsi zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy. 

Dwubój  nie jest popularną dyscypliną w naszym mieście. Jest on częścią pięcioboju, jednak najmłodsi zaczynają swoją przygodę z tym rodzajem rywalizacji od właśnie pływania oraz biegania. 

Zawody zorganizowane zostały przez klub sportowy Pentathlon. Zawody miały na celu przede wszystkim zaszczepienie ducha sportowego wśród młodych 10 i 11 latków. Bez wątpienia cieszy fakt, że w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu wielu młodych ludzi wybiera sportową rywalizacje  zamiast siedzenia przy komputerach. 

Wśród dziewcząt w rocznikach najlepsze okazały się  Matylda Horbacz w ZKS Drzonków w roczniku 2006, a w kategorii rok starszej Zuzanna Szondelmajer z MKP Myślibórz. Wśród chłopców triumfowali w rocznikach 2005 i 2006 kolejno Filip Szymański z ZKS Drzonków i Dragan Szczur również z Drzonkowa. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: