Koncert Charytatywny 'Kredka dla Dziecka' w gim. nr 1

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-09 22:31:41
Koncert Charytatywny 'Kredka dla Dziecka' w gim. nr 1
  • Foto: TV Gawex

Nauczyciele i uczniowie z gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy zorganizowali ciekawą akcję charytatywną "Kredka dla dziecka"

Pod takim hasłem w gim. nr 1 odbyła się akcja zbierania artykułów piśmienniczych (kredki, mazaki, papiery kolorowe, malowanki, książki, bloki rysunkowe itp.). Artykuły te mają być przeznaczone dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych, w szpitalach w całej Polsce. W następnym etapie tej akcji szczecineccy gimnazjaliści będą odwiedzać wraz z opiekunami  oddziały szpitalne, a przy okazji rozdawania paczek przygotowywać występy dla dzieci zmagających się z chorobą,

O godz. 18:00 w sali szkoły odbył się koncert, na który "biletem wstępu" były właśnie produkty papiernicze. Uczniowie spisali się na medal i przynosili liczne artykuły papiernicze. Udało się tego zebrać całkiem sporo - mówi nam  jeden z organizatorów.

Koncert miał wspaniałą oprawę i wystąpiło wielu uczestników, miedzy innymi: Prokop Band, młodzież ze Szczecineckiej Szkoły Muzycznej, która  zagrała na trąbkach takie hity jak "We are the champions", czy "The final countdown". Specjalnym gościem wieczoru był chór gospel, który przyjechał specjalnie z Gdańska. Nie zabrakło też odrobiny tańca i choreografii. Zgromadzona widownia mogła podziwiać popisy tancerzy hip hop a także popisy gry na bębnach w wykonaniu zespołu Djembe Planet z Piły.

Na gości i uczestników czekał także  poczęstunek, były  kawa ciasta, a po koncercie miała miejsce międzyszkolna dyskoteka. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy do programu lokalnego Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: