Sprawozdanie z działań poselskich Małgorzaty Golińskiej, Posłanki PiS

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-09 21:51:09
Sprawozdanie z działań poselskich Małgorzaty Golińskiej, Posłanki PiS
  • Foto: TV Gawex

W piątkowe 08.04 popołudnie, w Centrum Konferencyjnym Zamek w obecności mediów i zaproszonych gości posłanka PiS Małgorzata Golińska podsumowała sześć miesięcy swojej pracy poselskiej oraz rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

Pani Poseł Glińska w swoim wystąpieniu szczegółowo podsumowała postęp swojej aktywności poselskiej. Jak wiemy tępo prac w sejmie tej kadencji jest duże - powiedziała Poseł Golińska, między innymi to zarzuca nam opozycja, ale dla nas to dowód, że tępo zmian jest szybkie.

Tępo prac sejmu jest rzeczywiście duże i odbywa się na wszystkich frontach. Posłowie pracują w 100 zespołach parlamentarnych  i 20 komisjach sejmowych z czego Posłanka Golińska pracuje w trzech komisjach: Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (odbyło się 29 posiedzeń tej komisji), (najbliższej posłance z racji wykonywanego zawodu) Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (odbyło się 17 posiedzeń tej komisji) oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych (odbyło się 10 posiedzeń tej komisji). Pani Poseł podkreśliła, że przez pierwsze sześć miesięcy prac sejm obradował nad 73 ustawami i 75 uchwałami. W sumie odbyło się 1028 głosowań, z czego poseł Golińska ominęła tylko dwa.

Następnie Poseł Golińska opisała kierunek zmian zarówno w polityce ogólnokrajowej  jak i tej dotyczącej nas, mieszkańców Pomorza Zachodniego. Jeśli chodzi o politykę ogólnokrajową, Poseł wymieniła tu między innymi  ustawę o sześciolatkach, czy popularny program rodzina 500+.  W temacie polityki regionalnej poruszyła tematy takie jak problemu z finansowaniem oświaty samorządowej, rozwój turystyki, czy potencjał dla rozwoju lotnictwa ultralekkiego. 

Posłanka Małgorzata Golińska wspomniała także o środkach finansowych, 3,5 mln zł jakie otrzymał szpital szczecinecki na inwestycje  w Oddział Pediatryczny, SOR i OIOM, o które ona także zabiegała. Obecnie staram się pozyskać środki na remont wieży kościoła Mariackiego - mówi posłanka Golińska, choć za pierwszym razem się nie udało. Posłanka zabiega także o środki na budowę łącznika w obwodnicy Szczecinka między DK11 i DK20 

Więcej na temat sprawozdania poselskiego Małgorzaty Golińskiej PiS w poniedziałek 11.04 w Echach Dnia. Zapraszamy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: