Koncertowali charytatywnie na rzecz Narii Tomkowicz

  • KW
  • 2016-04-08 15:02:16
Koncertowali charytatywnie na rzecz Narii Tomkowicz
  • Foto: SP nr 7

W minioną niedzielę (03.04), w kościele pod wezwaniem Świętej Rozalii, uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 7 zagrali koncert dla Narii Tomkowicz. Był to już drugi koncert organizowany przez tę placówkę. Oprócz przepięknej poezji wystąpił również szkolny chór, który zaprezentował przybyłej publiczności ciekawy repertuar.

Naria Tomkowicz choruje na nowotwór przewodu pokarmowego Gist. Jest to nowotwór, który u dzieci praktycznie nie występuje. Naria jest leczona chemią niestandardową w tabletkach, gdyż tradycyjna chemioterapia w przypadku tego nowotworu nie jest skuteczna. Dzięki takiemu leczeniu Naria nie straciła włosów i może w miarę normalnie funkcjonować. Na co dzień, tak jak jej rówieśnicy, chodzi do szkoły i uczęszcza na lekcje gry w tenisa. Niestety terapia stosowana do tej pory okazała się być nieskuteczna i Naria potrzebuje nowego leku, nierefundowanego w Polsce. Miesięczny koszt leczenia to około 12 tysięcy złotych. Pomimo tak ogromnych przeciwności zarówno sama dziewczynka, jak i jej rodzice nie zamierzają się poddawać. W tej walce wspierają ich również mieszkańcy naszego miasta, a w minioną niedzielę (03.04), uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 specjalnie dla niej zagrali przepiękny koncert w kościele pod wezwaniem Świętej Rozalii. Cały koncert składał się z utworów śpiewanych i poetyckich dedykowanych naszemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. O oprawę muzyczną zadbała Pani Beata Anderman.

Idea koncertu narodziła się rok temu z potrzeby wydania wierszy nadesłanych na konkurs poezji, który jest regularnie organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7. Wówczas uczniowie zbierali datki na wydanie tomiku poezji, z kolei w tym roku właśnie ten tomik posłużył jako cegiełka wspierająca całą niedzielną akcję. Jak powiedziała nam Pani Alina Tarkowska, nauczyciel języka polskiego w SP nr 7, tomiki poezji rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a cały dochód z datków został przeznaczony właśnie na leczenie dla Narii.

Jak zapowiedzieli wspólnie nauczyciele wraz z uczniami, to nie pierwsza i na pewno nie ostatnia tego typu inicjatywa zorganizowana, aby wesprzeć ich koleżankę Narię. Organizatorzy i uczestnicy koncertu dziękują także za wsparcie i uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: