Maaike Bloem, uczennica Gimnazjum STO, laureatką językowej olimpiady

  • KW
  • 2016-04-08 12:18:04
Maaike Bloem, uczennica Gimnazjum STO, laureatką językowej olimpiady
  • Foto: STO Szczecinek

Maaike Bloem, uczennica trzeciej klasy Społecznego Gimnazjum STO w Szczecinku, uzyskała tytuł laureatki VI edycji Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zorganizowanej przez działający przy Wyższej Szkole Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu Komitet Główny OJA.

Przypomnijmy, że olimpiada jest najbardziej wymagającym i prestiżowym konkursem językowym w Polsce, organizowanym od kilkudziesięciu już lat dla licealistów, a od sześciu lat także dla uczniów gimnazjów. Zawody podzielone są na trzy etapy. Podczas każdego z nich uczestnicy rozwiązują testy gramatyczno-leksykalne o coraz wyższym stopniu trudności, a na drugim i trzecim etapie dodatkowo zdają egzamin ustny, podczas którego muszą się miedzy innymi wykazać dogłębną wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Dodatkowym zadaniem jest nakręcenie filmu, w którym uczestnik olimpiady przyjmuje na siebie rolę prezentera wiadomości telewizyjnych.

Poziom trudności olimpiady sprawia, że tylko niewielkiej grupie uczestników udaje się dotrzeć do finału. Znalezienie się w zaszczytnym gronie laureatów tej imprezy jest potwierdzeniem doskonałej znajomości języka angielskiego uczestnika i najwyższym wyróżnieniem, jakie można uzyskać w naszym kraju. Cieszymy się, że udało się to uczennicy szczecineckiego Społecznego Gimnazjum STO i gorąco jej gratulujemy. Radość nasza jest tym większa, że Maaike jest także tegoroczną laureatką kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego. Opiekunem Maaike jest Pan Rafał Romanowski, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Maaike i Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy! - mówi Agnieszka Romanowska, nauczyciel ZSS STO w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: