Nieodpłatna pomoc psychologiczna i wsparcie dla rodzin zaginionych osób

  • KW
  • 2016-04-07 12:02:51
Nieodpłatna pomoc psychologiczna i wsparcie dla rodzin zaginionych osób
  • Foto: TV Gawex

Nieodpłatna pomoc psychologiczna i wsparcie dla rodzin i bliskich osób zaginionych, których poszukiwania będą prowadzone na terenie miasta Szczecinek i powiatu szczecineckiego - takie porozumienie podpisało wczoraj (06.04) szczecineckie Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED z Centrum Zdrowia Psychicznego SOLUTION w Szczecinku.

Zaginięcie to sytuacja kryzysowa: może być zagrożone czyjeś życie. Rodzina jest bezradna,  nikt nie jest przygotowany na zaginięcie bliskiego. Kultura i tradycja nauczyły nas radzić sobie z chorobą lub śmiercią bliskiego, ale nie z jego zaginięciem. Ludzie doświadczają szoku i przerażenia, nagle znajdują się w sytuacji kryzysowej, co paraliżuje ich działania. W tak traumatycznej sytuacji niezbędna jest profesjonalna pomoc, przede wszystkim konieczny jest dostęp do informacji: jak szukać, co można i należy zrobić, niezbędne jest też wsparcie psychologiczne. Wiele osób pod wpływem zaginięcia osoby bliskiej przeżywa kryzys psychiczny, część z nich zapada na depresję.

OGR TADMED jako jedna z nielicznych, ochotniczych grup ratowniczych w całej Polsce, skupia w swoich kręgach także osoby, które razem tworzą sekcję ratowniczo-poszukiwawczą, wchodzącą w skład Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego na terenie województwa zachodniopomorskiego. Celem tej grupy jest dyspozycja i pomoc w poszukiwaniach w przypadku zaginięć osób. Stale się rozwijamy, uczestniczymy w szkoleniach i kursach, aby jak najlepiej pomagać zarówno w poszukiwaniach osób zaginionych, jak i udzielać wsparcia rodzinom i bliskim tych osób - mówi Tadeusz Tośko prezes OGR TADMED Szczecinek. Kolejnym punktem tego rozwoju i doskonalenia było podpisanie porozumienia z Centrum Zdrowia Psychicznego SOLUTION w Szczecinku, które zobowiązało się pomóc i udzielać wsparcia w sytuacji kryzysowej jaką niewątpliwie jest zaginięcie. Pomoc psychologiczna jest potrzebna już w tym samym dniu, kiedy zgłoszone jest zaginięcie. W przypadku naszego porozumienia będzie ona polegała na tym, że od samego początku, łącznie z akcją poszukiwawczą, jeśli rodzina wyrazi chęć, panie psycholog będą udzielały nieodpłatnej pomocy - powiedział nam Tadeusz Tośko.

Relacja z podpisania porozumienia już dzisiaj (07.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Nieodpłatna pomoc psychologiczna i wsparcie dla rodzin zaginionych osób

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: