''Kochała skrzydlatych, uwodziła duszą'' - wieczór poetycki poświęcony Agnieszce Osieckiej

  • KW
  • 2016-04-07 10:22:02
''Kochała skrzydlatych, uwodziła duszą'' - wieczór poetycki poświęcony Agnieszce Osieckiej
  • Foto: TV Gawex

Duch twórczości Agnieszki Osieckiej w dalszym ciągu żyje wśród fanów poezji. Można było to odczuć podczas wieczoru poetyckiego, który został zorganizowany wczoraj (06.04) w szczecineckim Piano Barze. Sympatycy poezji mogli przy kawie i herbacie posłuchać i powspominać jedną z najwspanialszych polskich poetek.

Środowe spotkanie w szczecineckim Zamku w pełni poświęcone zostało wielkiej, polskiej poetce Agnieszce Osieckiej. Nieżyjąca od 19 lat pisarka ma na swoim koncie ponad dwa tysiące wierszy i piosenek, które w dalszym ciągu żyją i funkcjonują wśród nas. Podczas wczorajszego wieczoru poetyckiego czytane były zarówno wiersze autorki, przede wszystkim te nawiązujące do relacji z Jeremim Przyborą.

Wczorajszy wieczór poetycki zorganizowany został we współpracy Klubu na Obcasach, Klubu Poetyckiego Opal oraz Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku. W przygotowania zaangażowało się także wiele osób, które na co dzień są blisko związane z poezją. Jak się okazuje, twórczością poetów w dalszym ciągu inspiruje się bardzo wielu ludzi. Na spotkanie z twórczością Agnieszki Osieckiej przybyło bardzo wielu ludzi, a sala wypełniona była po brzegi. Jako że tematyka wieczorku poetyckiego nawiązywała do miłości i romansów to spotkanie zdominowane zostało przez kobiety. Atmosfera wyciszenia, palące się świece i unoszący się zapach kawy w jeszcze lepszy sposób stworzyły klimat typowego wieczoru poetyckiego. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnych tego typu spotkań z poezją.

Relacja ze spotkania już dzisiaj (07.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: