Szkoła Muzyczna w remoncie

  • KW
  • 2016-04-07 09:16:13
Szkoła Muzyczna w remoncie
  • Foto: TV Gawex

Kilka miesięcy temu szczecinecka Szkoła Muzyczna rozpoczęła remont swojego budynku. O inwestycję władze szkoły starały się bardzo długo - brak funduszy oraz rozbieżności co do ostatecznego projektu oddalały moment realizacji inwestycji. W chwili obecnej remont jest już prawie na półmetku. Od strony parkingu znajdującego się z tyłu głównego budynku stoi już szkielet nowoczesnej klatki schodowej.

Ogromne tafle szkła w aluminiowych ramach nawiązujących swoją formą do stylistyki budynku - to projekt nowej klatki schodowej Szkoły Muzycznej. Przeszklone będą także podłogi, tak, aby cała konstrukcja wydawała się lekka i nie zasłaniała ścian głównego budynku. Remont, a raczej dobudowa klatki schodowej do budynku szczecineckiego muzyka, ruszyła już kilka miesięcy temu, a w chwili obecnej prace znajdują się prawie na półmetku. W tej chwili na ukończeniu jest stan surowy i zaczynamy wybierać elementy do wewnątrz konstrukcji - poinformował Telewizję Gawex Włodzimierz Piesiak, dyrektor Szkoły Muzycznej.

Cały projekt budowy nowej klatki schodowej podyktowany był potrzebą modernizacji drogi ewakuacyjnej, której to wymagały przede wszystkim przepisy BHP. Oprócz stalowych schodów, dobudówka będzie wyposażona w przeszkloną windę, dzięki której będzie można przewozić większe instrumenty. Z kolei 1/4 nowej powierzchni przewidziana jest na pion sanitarny. Jak zaznacza nasz rozmówca znajdzie się tam również część rekreacyjna. Podłoga będzie składała się z kilku warstw szkła. Na samym wierzchu będą znajdowały się szklane płytki z nadrukiem antypoślizgowym, o grubości 4-5 mm, które również, poprzez swoją fakturę, nie będą w 100% przeźroczyste. Pod płytkami znajdzie szkło właściwe, dwukomorowe, które jest już elementem wytrzymałościowym, posiadającym odpowiednie atesty i obliczenia. Ich grubość to kilka centymetrów, a tafle będą wielkości pół metra na metr i zostaną przytwierdzone do stalowej konstrukcji. Budynek Szkoły Muzycznej to zabytek, dlatego wszelkiego rodzaju prace remontowe wymagały zgody konserwatora zabytków.

Kosz tej całej inwestycji to ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych. Środki finansowe pochodzą z Programu Infrastruktury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kiedy prace zostaną zakończone? Niestety, budowa jest opóźniona o około miesiąc. Wykonawca twierdzi, że w terminie, czyli do końca września wybuduje ten budynek. Czy tak będzie zobaczymy, natomiast wiąże nas umowa - podsumowuje dyrektor Szkoły Muzycznej.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: