Zwolnienie dla dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

  • KW
  • 2016-04-06 08:28:39
Zwolnienie dla dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Komendant Powiatowej Policji w Szczecinku zwolnił dyżurnego szczecineckiej policji, który podjął złą decyzję i nie nakazał zatrzymać dwóch pijanych mężczyzn do wytrzeźwienia w areszcie.

Sprawa dotyczy bulwersującej sytuacji, do której doszło 16 marca 2016 roku po godzinie 19:00 na Dworcu PKP w Szczecinku. Operator monitoringu miejskiego zauważył, jak dwóch mężczyzn kopie innego mężczyznę, siedzącego na krześle w poczekalni. Na miejsce zdarzenia wezwano Straż Miejską, która ujęła znęcających się bandytów i przekazała ich policji. Jak się później okazało, bandyci zostali bardzo szybko zwolnieni, gdyż już o godzinie 22:20 strażnicy miejscy podejmowali w stosunku do nich kolejną interwencję, tym razem w szpitalu.

Po opublikowaniu nagrania z monitoringu w Internecie, wśród internautów zawrzało. Padło wiele pytań, szczególnie takich, dlaczego policja nie wyciągnęła konsekwencji z oburzającego zachowania dwóch mężczyzn. Wówczas zlecono dla wydziału kontroli przeprowadzenie czynności, które miały wyjaśnić jak przebiegała interwencja. Po kontroli okazało się, że to dyżurny policji podjął złą decyzję - powinien on nakazać funkcjonariuszom policji zatrzymanie dwóch mężczyzn do wytrzeźwienia, a następnie podjąć decyzję np. o przedstawieniu zarzutów. 

Jak poinformowała nas Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej KPP, dyżurny został zwolniony z dniem 31 marca br. i przepracował w jednostce 25 lat.

Poniżej prezentujemy nagranie z monitoringu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: