Szóstoklasiści napisali sprawdzian, ale po raz ostatni

  • KW
  • 2016-04-05 15:10:40
Szóstoklasiści napisali sprawdzian, ale po raz ostatni
  • Foto: TV Gawex

Pierwszy poważny egzamin zdawali dziś (05.04) uczniowie szóstych klas szkół podstawowych w całej Polsce. Tegoroczny egzamin pisemny podzielony był na dwie części. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego oraz matematyki, a później zdawali test ze znajomości języka obcego. Był to ostatni rok, kiedy w szkołach podstawowych odbył się sprawdzian szóstoklasistów.

Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęli rozwiązywanie testu, który sprawdził umiejętności pisania i czytania oraz rozwiązywania zadań matematycznych. Po napisaniu pierwszej części sprawdzianu nastąpiła przerwa, a później szóstoklasiści przystąpili do kolejnego testu, tym razem ze znajomości języka obcego.  Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli odpowiednio 80 i 45 minut. Nauczyciele w trakcie sprawdzania prac ocenią przede wszystkim czytanie oraz rozumienie tekstów, a także pisanie, wiedzę i zdobyte informacje. Wyniki testów będą znane 27 maja br. i pozwolą uczniom dostać się do wymarzonego gimnazjum. Nie oznacza to, że w przypadku złego wyniku uczeń nie zostanie przyjęty do gimnazjum - testy mają jedynie charakter informacyjny, a wynik testów będzie brany pod uwagę w przypadku starania się o przyjęcie do gimnazjum prywatnego, społecznego lub spoza rejonu.

Ministerstwo Edukacji zapowiedziało, że był to ostatni rok, kiedy takie egzaminy odbywają się w szkołach podstawowych. Od przyszłego roku decyzją minister edukacji zakończenie szkoły podstawowej nie będzie się wiązało z zaliczeniem sprawdzianu. Tegoroczni szóstoklasiści byli zatem ostatnimi, którzy zmierzyli się z zadaniowym testem sprawdzającym ich wiedzę. Dla każdego z tych młodych ludzi jest to pierwszy, przełomowy punkt w ich nauce, bowiem po tych testach zakończą szkołę podstawową i już niedługo rozpoczną naukę w gimnazjum.

Jak można było dzisiaj zaobserwować, uczniowie podeszli do sprawdzianu na dużym luzie. Po wyjściu z sal widoczne były uśmiechy na twarzach oraz przekonanie, że wszystko poszło zgodnie z planem. Relację ze sprawdzianu szóstoklasisty zobaczą Państwo dzisiaj (05.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Komentarze (1)

sebstian 2016-04-12 14:32

ja też

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: