Szczecineccy radni spotkali się na kolejnej sesji

  • KW
  • 2016-04-04 14:53:19
Szczecineccy radni spotkali się na kolejnej sesji
  • Foto: TV Gawex

Wiele ważnych i ciekawych dla mieszkańców Szczecinka tematów poruszanych było podczas kolejnej sesji Rady Miasta, która odbyła się dzisiaj (04.04) w szczecineckim ratuszu. Radni podjęli kilkanaście uchwał, z czego większość z nich przyjęto jednogłośnie. Pojawiły się również takie, które wzbudziły wiele kontrowersji i dyskusji.

Dzisiejsza sesja Rady Miasta rozpoczęła się o godzinie 9:00. Na początku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranego radnego Pawła Kwaka. Reprezentujący Komitet Wyborców Razem dla Szczecinka radny pracował będzie w Komisji Budżetowo-Ekonomicznej oraz w Komisji Problemów Społecznych. Pisaliśmy o tym w artykule: Radny Paweł Kwak złożył ślubowanie

W porządku obrad zawarto 22 punkty. Już pierwsze uchwały, które poddane były głosowaniu podczas sesji, wzbudziły zainteresowanie radnych opozycji, którzy mieli co do ich słuszności wiele zastrzeżeń. Tak było między innymi z uchwałą w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta na ten rok. Związane to było przede wszystkim ze zwrotem ponad 600 tysięcy, które miasto musi zwrócić w ramach programu Civitas Renesans. Więcej na ten temat w artykule: 600 tysięcy dla SAPiKu i zawiadomienie do Regionalnej Izby Obrachunkowej

Innym tematem, w ramach którego wywiązała się dyskusja, było dofinansowanie zamiejscowego oddziału Politechniki Koszalińskiej, który powstaje w Szczecinku. Co do sposobu dofinansowania uczelni wątpliwości mieli radni opozycji, którzy pytali o sens uchwały dającej uczelni wsparcie od razu na 3 kolejne lata.

W dalszej części obrad nie było większych dyskusji, aż do punktu przedostatniego czyli „wnioski i zapytania radnych”. Tutaj jak zwykle pojawiło się dużo kontrowersji, szeroko dyskutowano na temat emitowanego w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej programu interwencyjnego "Blisko Ludzi" i odcinka dotyczącego naszego miasta, a także powiązań partyjno-towarzysko-biznesowych. Nie zabrakło dyskusji o innych, ostatnich wydarzeniach w naszym mieście, m.in. o zarzutach dla Wiceburmistrza Daniela Raka w związku z kursem języka angielskiego dla pracowników Urzędu Miasta. Zgłoszonych zostało również kilka wniosków oraz zapytań. Na niektóre z nich odpowiedź radni uzyskali już dzisiaj, a pozostałe uzyskają drogą pisemną. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: