Park linowy dla odważnych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-04 13:28:50
Park linowy dla odważnych
  • Foto: Gmina Czaplinek

Czaplinek już niebawem (1 maja br.) będzie miał nową atrakcję – park linowy przy ulicy Parkowej. Już dziś można zobaczyć pierwsze zamontowane do wspinaczki elementy na drzewach.

Chętni, korzystając z lin i specjalnych zabezpieczeń, będą mogli pospacerować pomiędzy drzewami mając do wyboru 4 trasy różniące się stopniem trudności. Trzy z nich z systemem asekuracji przepięciowej, dostępne będą dla osób, które mają co najmniej 120 cm wzrostu. Zaplanowana jest również trasa dla najmłodszych tzw. siatkowa, na której poruszać się będą mogły już 3 letnie dzieci. Dla amatorów mocnych wrażeń, chodzenie na wysokości 10 m dostarczy maksymalnej dawki emocji. Wykonawca zdradził nam kilka szczegółów dotyczących atrakcji znajdujących się na trasach w czaplineckim parku. Będą to przeszkody o różnym stopniu trudności np.: kładka z krokodyla, przejazd na linie na monocyklu, beczka Flintstona oraz wóz drabiniasty.

Park linowy to wspaniała forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, może bawić zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Dodatkowo amatorzy tego rodzaju aktywności sportowej nauczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi, a także przełamią barierę lęku wysokości oraz strachu. Już niedługo zarówno mieszkańcy Czaplinka jak i  okolicznych miejscowości będą mogli korzystać z tej nowej atrakcji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: