Pierwszy w tym roku rajd Baja Drawsko zakończony

  • KW
  • 2016-04-03 10:30:27
Pierwszy w tym roku rajd Baja Drawsko zakończony
  • Foto: TV Gawex

106 załóg zgłosiło się do rajdu Carmont Baja Drawsko, który odbył się w dniach 1-2 kwietnia w Drawsku Pomorskim. Drawski rajd otworzył tegoroczny cykl rajdów Baja. Na starcie rajdu mogliśmy zobaczyć nie tylko polskich, utalentowanych kierowców, ale również zagranicznych kierowców.

Oprócz samochodów terenowych, motocykli i pojazdów UTV zobaczyć mogliśmy również czeskie ciężarówki. To właśnie one wzbudzają ogromne zainteresowanie podczas każdego rajdu. Kibice rajdu w ciągu dwóch dni, czyli w piątek i sobotę mogli odwiedzać miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim przy ul. Prusa, gdzie była okazja do obejrzenia pracy zespołów serwisowych, a także zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze sportowcami.

Pierwsze rajdowe emocje można było poczuć podczas piątkowego prologu rajdu, który obył się w pobliżu żwirowni w Wolicznie pod Drawskiem Pomorskim. Tam właśnie w piątkowe popołudnie od godz. 15:30 do 18:30 zlokalizowany został punkt kibica, a tuż po godz. 15:00 na trasę prologu wyjechały najpierw motocykle, a w dalszej kolejności samochody.

Od godz. 18:30 na terenie parku serwisowego miała miejsce ceremonia oficjalnego otwarcia rajdu. Podczas ceremonii zaprezentowani zostali wszyscy zawodnicy. Poznaliśmy również laureatów konkursu plastycznego dla uczniów oraz odbyła się procedura losowania pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.

W sobotę kierowcy przemierzyli odcinki specjalne na poligonie drawskim. W tym dniu kibice mogli wjechać na poligon drawski, gdzie na tzw. "zielonej trybunie” znajdował się punkt kibica. Przez cały dzień kierowcy poruszali się po poligonie, natomiast w sobotni wieczór poznaliśmy zwycięzców rajdu. Na terenie miasteczka serwisowego odbyła się ceremonia zakończenia rajdu.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (04.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

info: Baja Drawsko

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: