List otwarty Posła Radosława Lubczyka do Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa

  • KW
  • 2016-04-01 21:14:41
List otwarty Posła Radosława Lubczyka do Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa
  • Foto: TV Gawex

Poniżej prezentujemy list otwarty Posła na Sejm RP Radosława Lubczyka do Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa.

                                    Szczecinek, 01-04-2014

Panie Burmistrzu,

w nawiązaniu do przedstawionych zarzutów w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, bardzo poważnych zarzutów natury karnej, wobec podległych bezpośrednio Panu pracowników, pragnę wyrazić swoje ogromne zaniepokojenie zawartymi w programie stwierdzaniami, ale także i duże zaskoczenie Pana postawą. Chciałbym Panu przypomnieć, że jako poseł na Sejm RP mam nie tylko prawo, ale i obowiązek reagować na wszelkie sygnały  mówiące o nadużyciach władzy, a już szczególnie na te, które swoją naturą mogą dotyczyć kodeksu karnego. Proszę pamiętać, że od 25 października nie reprezentuję już tylko siebie, ale także, a nawet przede wszystkim, swoich wyborców. Panie Burmistrzu, Pan również został wybrany przez mieszkańców naszego miasta, dlatego proszę Pana o upublicznienie pozwu, który skierował Pan do Sądu, bo rozumiem, że w kontekście Pana stanowczych oświadczeń jakoby ów telewizyjny materiał był stekiem kłamstw i pomówień, takowy pozew już Pan złożył, lub zostanie przez Pana, lub Pana zastępcę złożony w ciągu najbliższych kilku dni. 

Proszę wybaczyć, że swoją postawą czynię Panu dyskomfort, ale nie po to zostałem wybrany Posłem na Sejm RP, aby tolerować nadużycia polityków PO, tylko dlatego, że politycy Prawa i Sprawiedliwości psują Polskę.

Jestem przekonany, że wszystkim mieszkańcom Szczecinka, a także całego naszego województwa należą się szybkie i szczegółowe wyjaśnienia, które w absolutnie bezsporny sposób pokażą Pana uczciwość i uczciwość Pana pracowników, obnażając jednocześnie, podłe wówczas postępowanie dziennikarzy, a takie może Pan przedstawić w Sądzie składając stosowny pozew lub prywatny akt oskarżenia. W innym przypadku, będę oczekiwał wraz z mieszkańcami naszego miasta, że odda się Pan do ich dyspozycji, ustępując z honorem ze swojego stanowiska. 
Wierzę głęboko, że tylko w pełni transparentne i uczciwe postępowanie polityków całej antypisowskiej opozycji (w tym, w szczególności polityków PO) może zatrzymać PiS przed dalszym psuciem naszego Państwa. 

Z poważaniem

Radosław Lubczyk Poseł na Sejm RP

Komentarze (17)

AlexAlex 2016-04-01 22:11

Ale o co w ogóle chodzi ? (oprócz zbijania kapitału politycznego) Burmistrz ma pozwać TVN o zniesławienie??

krawiec 2016-04-01 22:39

Panie pośle, jeżeli pan nie rozumiesz pewnych rzeczy, np. że w tym przypadku prawo poza obyczajami i etyką nie zostało złamane to nie zabieraj pan głosu, bo po raz kolejny ukazujesz swoją niewiedzę i ignorancję. Za to doskonale widać dlaczego zabiera pan głos, próbuje pan (nieudolnie) zbijać kapitał polityczny, a to jest żałosne, bo takie rzeczy buduje się poprzez pracę na rzecz swoich wyborców, a nie poprzez latanie do mediów z każdą pierdołą, która wpadnie panu do głowy. Po prostu jest pan mistrzem autokompromitacji.

Katarzyna Dudź 2016-04-01 22:40

Panie Pośle, mam do Pana pytanie: czy przed swoim apelem do Burmistrza, o rezygnację ze stanowiska, w jakikolwiek sposób próbował Pan zweryfikować przedstawione w - wg większości oglądających- bardzo zmanipulowanym programie, tezy o rzekomej korupcji, kumoterstwie itp. w Naszym Mieście? Czy rozmawiał Pan z Burmistrzami, prosił Ich o wyjaśnienia? Czy z góry przyjął Pan nadany przez program przekaz, że rzekome fakty przez tv przedstawione, są prawdą? Obecnie, jako wybrany przez Mieszkańców Poseł RP, reprezentuje Pan nie tylko swoje stanowisko, dlatego, moim zdaniem, większej odpowiedzialności za słowa można od Pana wymagać. Jako Przewodnicząca RM głęboko ubolewam nad próbą przedstawienia Szczecinka w bardzo niekorzystnym świetle, nad zmanipulowanym przedstawieniem faktów, nad wydawaniem sądów, bez próby wysłuchania drugiej strony. Telewizja nie ma monopolu na prawdę. Od Pana , jako przedstawiciela Naszego Miasta, oczekiwałabym, żeby Pan chociaż próbował do tej prawdy dotrzeć. O ile wiem, takiej próby nie było. Dlatego bardzo mi przykro, że tak bezkrytycznie do tej nagonki się Pan przyłącza. Z poważaniem, K. Dudź.

R. 2016-04-01 23:56

Nawiązując do Pani Katarzyny Dudź, czy Pani to widzi i czy Pani sobie wyobraża burmistrza tłumaczącego się Lubczykowi lub komuś innemu. Przecież trudno mu było wypowiedzieć się dla dziennikarza, kiedy ten chciał go wysłuchać - burmistrz uciekł jak tchórz. Pani Dudź, proszę odpowiedzieć sobie, dlaczego Wasz partyjny kolega, były poseł Wiesław Suchowiejko zawiesił członkostwo w PO. W swoim oświadczeniu jasno wyraził, że to ze względu na aferę w UM i wypowiedziach naszych władz w lokalnych mediach! Ponadto uważam, że Poseł Lubczyk ma prawo wypowiadania się o tym, co dzieje się w jego okręgu wyborczym i ma przeogromny obowiązek nazwania rzeczy po imieniu, że burmistrz JHD ze Szczecinka zrobił sobie swój własny folwark.

AlexAlex 2016-04-02 00:04

Pan Poseł ma prawo pytać i niech pyta, tylko we właściwych miejscach np. w Urzędzie Miasta i podległych mu spółkach, a nie forach mediowych. Jak się czegoś dowie to niech się podzieli z odpowiednimi organami.

Andżelika 2016-04-02 00:06

A jeśli chodzi o Posła Suchowiejkę, to co? za jego czasów tego nie było, spółki Nutima, działek kolesiostwa itd. wtedy to co ?w oczy nie koliło

bezradny 2016-04-02 00:30

Pani Przewodnicząca RM powinna pójść w ślady Wiesława Suchowiejki i zachować honor!

bezradny 2016-04-02 00:33

AlexAlex, Poseł musi pytać na forach mediowych tak by każdy pytanie i odpowiedź usłyszał.

Hmmm 2016-04-02 09:48

Jeżeli rzeczywiście wszystkie niedawne afery są nieprawdą, to dlaczego oskarżone przez TVN osoby, zniesławione przecież na arenie ogólnopolskiej, nie dochodzą swoich praw, nie dochodzą prawdy w sądzie? Jedynym racjonalnym powodem wydaje się być to, że TVN jednak nie klamał, a wyprawa do sądu zakończyłaby się kompromitacją UM i wyciekiem kolejnych afr.

gość 2016-04-02 10:05

@Hmmmm, oczywiście, że tak... a kto najgłośniej krzyczy "łapaj złodzieja?" ;)

Hmmm 2016-04-02 11:04

@gość, dobre! :) Ale ten najgłośniejszy nie miał kiedy wziąć w tym udziału.

Marjan 2016-04-02 14:54

Tylko dlaczego Pan Poseł tyle po mediach lata? Od dowodzenia winy jest sąd z nie politycy, ci tylko politykę pod siebie uprawiają

? 2016-04-02 17:28

po to są wybory by ktoś NAS reprezentował. Tym razem padło na Radka Lubczyka i na nim spoczywa obowiązek komentowania tego co dzieje się w rejonie. Apeluje do Was byście pomyśleli jaka władza Was otacza. czy trawniki, kwiatki i równiez rosnące w mieście markety oznaczają dla miasta boom gospodarczy. Jestem pewien, że mieszkańcom markety i nawet kwiatki nie są potrzebne. Nam mieszkańcom potrzeba godnej pracy a żeby ona była należy zadbac o inwestorów, ale nie takich o którym jakiś czas temu burmistrz mydlił nam oczy i zrobił sobie fajne i ciekawe wakacje w Chinach. Ludziska pomyślcie!

Amelia 2016-04-02 20:38

Do ? w takim razie proszę opowiedzieć o tym co poseł Lubczyk zrobił dla miasta? O co się postarał? Poza oczywiście osobistymi wynurzeniami i pluciem jadem na PiS i wszystko dookoła. Jakie są osiągnięcia posła w jakiejkolwiek dziedzinie, które dawałyby mu moralne prawo do napominania innych? Bo szczerze mówiąc, ja nie widzę nic! Drogi/a panie/ pani obowiązek, który spoczywa na pośle to praca dla ludzi, a nie komentowania, a jeszcze raz powtórzę, poseł Lubczyk nie zrobił NIC dla regionu!

Ekonom 2016-04-03 00:35

Nasze miasto potrzebuje nowych miejsc pracy. Ciągle się mówi o nowych inwestorach z kapelusza, któży po wielkim medialnym boooom okazuje się że zatrudniają 30 40 osób Tvilum lub wyłudzają piniądze z PUP firma na N. Gdyby każdy pracodawca który już jest w mieście stworzył dodatkowe kilka miejsc pracy. Każdy mały sklepik zatrudnił po jeszcze jednej osobie bo by mu szło w biznesie. Drukarnia bo by dostawała zlecenia, szkoła angielskiego bo kursu urzędników były y w Szczecinku a nie Bóg wie gdzie, czy wiele innych innych inwestycji które przedsiębiorcy chcieli tu robić a przenieśli do innych miast ze względu na brak przychylności władz, to miasto by rozkwitło. Trawa i kwiaty w parku są ważne ale gospodarka i praca jest najważniejsza.

? 2016-04-03 20:18

Amelia, jakie prawo ma obecna ekipa z burmistrzem na czele do robienia wałów? to czy Lubczyk ma doświadczenie w polityce czy nie, nie zwalnia go z obowiązku wyrażania opini o nieprawidłowościach. najlepiej jest nic nie mówić, zamknąć się i udawać że wszystko jest jak w bajce...

gghak 2016-04-05 18:15

cóz .gdyby nie pan burmistrz i reszta to szczecinek dalej byłby jednym wielkim chaosem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: