[VIDEO] Konferencja RdS w sprawie zagospodarowania terenów przy ul. Pilskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-04-01 14:17:12
Materiał wideo: ECHA DNIA

Plan zagospodarowania Pilska II budzi wątpliwości radnych z ugrupowania Razem dla Szczecinka. Chodzi o brak drogi awarnej z terenu Kronospan Chemicals. W przypadku awarii lub zagrożenia interwencja służb i straży pożarnej mogłaby by być utrudnione dotarcie na miejsce mogłoby być opóźnione o 30 min

Jak podał radny powiatowy Jerzy Dudź, szczecinecki Kronospan należy do 149 zakładów o najwyższym ryzyku w Polsce. Obecnie na terenie zakładu Kronospan znajduje się duży zbiornik z metanolem (ok. 2 tys m3), gdyby uległ on rozszczelnieniu skutki mogłyby być katastrofalne. Dlatego uważamy w nowym planie zagospodarowania powinna naszym zdaniem znaleźć się specjalna droga ewakuacyjna.

W dalszej części konferencji głos zabrał pan Jacek Pawłowicz, radny miejski RdS. Pan Pawłowicz podkreślił, że plan zagospodarowania Pilska II zakłada, że będzie tam zwiększony poziom hałasu, uciążliwości oraz zanieczyszczenie powietrza - co jego zdaniem jest niedopuszczalne. 

Radni zachęcali do zapoznania się ze szczegółami dokumentów, które są dostępne na stronach internetowych Ratusza i zapewniali, że ewentualne zapytania i wnioski można z kolei składać między innymi w biurze poselskim Małgorzaty Golińskiej posłanki PiS.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: