Rusza kolejna edycja programu

  • Patryk Pancewicz
  • 2016-03-31 15:24:37
Rusza kolejna edycja programu
  • Foto: MOPS

„Działaj Lokalnie” to program organizowany przez polsko-amerykańską fundacje wolności we współpracy z Funduszem Tratwa Szczecinek. W naszym powiecie właśnie rozpoczyna się kolejna, 5 już edycja tego programu, który ma na celu aktywizacje lokalnych środowisk z całego Powiatu Szczecineckiego. Już teraz można składać wnioski na przyznanie dofinansowania w ramach tej akcji.

Fundusz Tratwa, który koordynuje projekt „działaj lokalnie” w Szczecinku, zbiera środki finansowe od darczyńców, indywidualnych firm i innych instytucji. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, dzięki której kilka miejscowości otrzymało dofinansowania na rozwijanie lokalnych przedsięwzięć, także i w tym roku akcja odbywa się w naszym mieście.

Zapisy do 9 edycji programu „Działaj Lokalnie”, a 5 organizowanej w Powiecie Szczecineckim już się rozpoczęły. Wnioski można składać podobnie jak w latach ubiegłych, poprzez stronę internetową projektu. 

Przedstawiciele Funduszu Tratwa podkreślają, że w programie udział mogą wziąć wszelkie organizacje pozarządowe, a także grupy nieformalne. Dzięki temu różne koła zainteresowań mają szanse uzyskać „Granta” czyli nagrodę, która wiążę się z uzyskaniem funduszy na rozwój swojej działalności. 

Organizatorzy liczą na to, że i w tym roku zainteresowanie programem będzie duże. Mimo, iż wnioski składać można dopiero od tygodnia, to już pojawiają się pierwsze zapytania i telefony w tej sprawie. Przedstawiciele funduszu tratwa bardzo chętnie udzielają pomocy, bo jak sami deklarują, program „Działaj Lokalnie” nie ma być jedynie wsparciem finansowym, a przede wszystkim merytorycznym, by wspólnie rozwinąć i zaktywizować lokalne społeczności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: