Powiat Szczecinecki z dofinansowaniem w ramach programu Kontraktów Samorządowych.

  • Patryk Pancewicz
  • 2016-03-30 11:07:22
Powiat Szczecinecki z dofinansowaniem w ramach programu Kontraktów Samorządowych.
  • Foto: TV Gawex

Ponad 133 miliony złotych dofinansowania ze środków regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020 mogą pozyskać zachodniopomorskie gminy na wdrożenie Kontraktów Samorządowych. Zarząd Województwa rekomendował do wsparcia 6 projektów, w tym koncepcje kontraktu dla Powiatu Szczecineckiego.

Intencją tego projektu jest wspólna realizacja działań władz lokalnych, przedsiębiorstw i innych organizacji w celu rozwoju naszego regionu. W ramach Kontraktu Samorządowego Powiat Szczecinecki przygotował 4 projekty, które mają być zrealizowane do końca 2018 roku. Środki pozyskane dzięki tej inicjatywie przekazane zostaną między innymi na pracę z dziećmi niepełnosprawnymi w specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Drugim wnioskiem, który będzie realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego jest wsparcie kształcenia zawodowego dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Szczecineckiego. Wyposażone mają zostać pracownie zawodowe, gdzie organizowane będą kursy i szkolenia dla uczniów oraz nauczycieli. Kolejnym celem jest stworzenie Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji. Budowa tego obiektu ma rozpocząć się już we wrześniu bieżącego roku. Ostatnim, czwartym wnioskiem jest doposażenie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. 

 

Swoje projekty do Kontraktu Samorządowego mogły zgłaszać wszystkie gminy i miejscowości z Powiatu Szczecineckiego. Jak podkreślał Starosta Krzysztof Lis, do końca października ubiegłego roku zebrane i przygotowane zostały wszystkie założenia kontraktu. Oficjalne podpisanie umów ma nastąpić do końca czerwca bieżącego roku. Wartość dofinansowanie  z regionalnego programu operacyjnego ma wynieść ponad 23 miliony złotych. Jest to ok 85% całej kwoty, którą Powiat Szczecinecki zainwestuje w realizacje poszczególnych projektów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: