[VIDEO] Konferencja w ratuszu w sprawie zarzutów policji dla vice burmistrza

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-03-29 16:11:54
Materiał wideo: STUDNIÓWKA ZS NR 6 IM.S.STASZICA

Dziś, 29 marca w szczecineckim ratuszu odbyła się krótka konferencja prasowa w sprawie podejrzenia o wyłudzenie kwoty 60 tys.zł z Powiatowego Urzędu Pracy, na której głos zabrał burmistrz miasta Jerzy Hardie Douglas.

Sprawa dotyczy szkoleń urzędników miejskich w zakresie języka angielskiego, które były współfinansowane przez PUP i kryteriów, które nie zostały przez urząd dopełnione. W wyniku tego PUP część dotacji uznał za niezasadną i zażądał jej zwrotu. Całą sprawę, ze szczegółami referowaliśmy Państwu w poniższym artykule, który dostępny jest  TU

Na dzisiejszej konferencji  Burmistrz Jerzy Hardie Douglas najpierw odczytał zarzuty policji wobec vice burmistrza  Daniela Raka, a następnie powiedział, że odbiorca mógł zrozumieć tą informację tak, że zastępca burmistrza skręcił jakiś interes, a kwota 60 tys. zł poszła na jego prywatne konto. Burmistrz Douglas zapewnił zebranych, że zna  szczegóły tej sprawy i nie wierzy w  postawiony vice Burmistrzowi zarzut. Były nieprawidłowości zawinione przez urzędnika UM. Jednak to działania Daniela Raka doprowadziły do tego, że nie doszło wyłudzenia pieniędzy.  Burmistrz Douglas zapewnił co do vice bma pełne zaufanie.W dalszych krokach cały materiał dowodowy będzie badany przez prokuraturę.  Teraz czekamy czy prokuratura potwierdzi te zarzuty - podsumował konferencję Burmistrz Douglas.

Komentarze (5)

tyryryr 2016-03-30 06:00

Jak patrze na tę krzywą fałszywą ukraińską twarz wiceburmistrza to śmiem twierdzić że wszystko jest możliwe.

Łukasz 2016-03-30 12:54

Szkolenia za takie pieniądze to jakiś cyrk. Filologia angielska zaocznie kosztowała by mniej...

2016-03-30 15:40

Bardzo zle ze takie sytuacje sie dzieja ale bardzo dobrze ze wychodza i,wladza nie moze byc bezkarna

Głosowałem na PO.Kononowicz 2016-03-30 18:57

Uwarzam rze p.Rak dołozył 60 tysia,ze swoich oszczendnosci,ja popieram go! i jezd wogule fajny!

Mieszkaniec Szczecinka 2016-04-03 23:33

Zastanawia mnie fakt , dlaczego Daniel Rak nie zabrał głosu w swojej przecież sprawie . Dlaczego to burmistrz próbuje usprawiedliwiać działania swojego zastępcy ? Czyżby kolesiostwo ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: