Wiceburmistrz Szczecinka z zarzutami wyłudzenia dotacji

  • KW
  • 2016-03-25 14:23:16
Wiceburmistrz Szczecinka z zarzutami wyłudzenia dotacji
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku mogli dopuścić się urzędnicy miasta.

Wczoraj (24.03) policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą dokonali przeszukań zarówno w Urzędzie Miasta Szczecinek, jak również na terenie jednej z firm pod Szczecinem. W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Zabezpieczona dokumentacja dotyczy programu szkoleń języka angielskiego dla pracowników urzędu finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleń.

W sprawie przesłuchano już pierwszych świadków. Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, pracownika szczecineckiego UM, któremu przedstawiono zarzut niszczenia dokumentów. Po złożeniu szczegółowych wyjaśnień mężczyzna został zwolniony - mówi Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku. Dziś przesłuchano kolejnych świadków w tej sprawie oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Szczecinek, któremu przedstawiono zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 000 zł - dodaje. Mężczyzna jednak odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Komentarze (1)

Monika 2016-03-26 10:13

o cholera, słabo, słabo, słabo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: