W czerwcu zakończą się prace budowlane w szczecineckim hospicjum. Później czas na wyposażenie

  • KW
  • 2016-03-25 11:23:40
W czerwcu zakończą się prace budowlane w szczecineckim hospicjum. Później czas na wyposażenie
  • Foto: TV Gawex

Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu 2016 roku zakończą się prace budowlane szczecineckiego Hospicjum Domowego. Budowa trwa od 2011 roku i wszystko możliwe jest dzięki hojności wiernych, mieszkańców Szczecinka i regionu oraz sponsorów.

Budowa szczecineckiego hospicjum trwa już od kilku lat. Cała idea tego przedsięwzięcia rozpoczęła się w zasadzie od potrzeby, gdyż niestety, w naszym regionie szczecineckim nie ma żadnego miejsca dla osób terminalnie i przewlekle chorych, gdzie w spokoju mogliby przebywać. Nasze hospicjum powstaje od fundamentów dlatego, wg. aspektów prawnych, niestety nie może liczyć na żadne dotacje wspierające budowę. Pisaliśmy różne pisma i zawsze otrzymywaliśmy odpowiedź, że gdyby hospicjum było tworzone w pomieszczeniach już istniejących, wówczas otrzymalibyśmy pomoc - mówi ks. Marek Kowalewski, Proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku, przy której budowane jest hospicjum. Dlatego też budowa tego miejsca nie przebiega szybko, gdyż wszystko uzależnione jest od środków finansowych, które są zbierane i przekazywane tylko dzięki ludziom dobrego serca. Wszystko co robimy jest tylko i wyłącznie dzięki ofiarności - dodaje ks. Marek.

W chwili obecnej budynek hospicjum znajduje się na ostatnim etapie budowy, więc według ks. Marka Kowalewskiego powinna ona się zakończyć w czerwcu bieżącego roku. Do czerwca powinniśmy zakończyć prace budowlane z białym montażem, a w wakacje rozpocząć odbiory budowlane - informuje nasz rozmówca, który ma nadzieję uporać się ze wszystkimi odbiorami do jesieni. Następnie cała dokumentacja odbiorów musi zostać złożona w Starostwie Powiatowym, a po tym będzie można już wystąpić o dofinansowanie na wyposażenie do różnych instytucji. Wyposażenie jest bardzo drogie i obawiamy się, że może ono przewyższyć koszt budowy. Musimy wyposażyć sale, nabyć sprzęt medyczny i wykonać zaplecze kuchenne, sanitarne - podsumowuje ks. Kowalewski.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: