Uczniowie z I LO wizytowali Sejm

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-03-24 15:29:09
Uczniowie z I LO wizytowali Sejm
  • Foto: I LO im.Ks. Elżbiety w Szczecinku

17 marca uczniowie klas humanistyczno -prawnych I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku dzięki uprzejmości pana Posła Radosława Lubczyka odwiedzili Sejm RP. Młodzież miała niezwykłą możliwość zwiedzenia sali obrad i kilku innych pomieszczeń oraz wysłuchania wykładu o historii i teraźniejszości polskiego parlamentaryzmu.

Wizyta wywarła na uczniach ogromne wrażenie tym bardziej, że na sali posiedzeń trwały właśnie obrady. Dotyczyły one bezpłatnych leków dla osób po 70 roku życia oraz o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży W trakcie wizyty naszych licealistów obradom sejmu przewodniczyła vice marszałek sejmu  Małgorzata  Kidawa Błońska.

Popołudnie wypełnione było zwiedzaniem najbardziej charakterystycznych miejsc stolicy. Wieczorem zaś naszych uczniów zachwycił śpiew i taniec z przedstawienia „Mamma Mia” prezentowany w Teatrze Roma. Nie zabrakło też wrażeń o charakterze patriotycznym. W drugim dniu pobytu w Warszawie młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z jego licznymi przejmującymi wystawami oraz  podziwiała panoramę Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Uczniowie z I LO wizytowali Sejm

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: