Oratorium Pasyjne ''Ślad Losu'' w Duchu Świętym

  • KW
  • 2016-03-24 09:41:09
Oratorium Pasyjne ''Ślad Losu'' w Duchu Świętym
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (24.03) o godzinie 19:00 w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego rozpoczęła się uroczystość Drogi Krzyżowej w formie Oratorium Pasyjnego "Ślad Losu". Wydarzenie po raz kolejny w całości przygotowane zostało przez młodzież z parafii Ducha Świętego przy pomocy kapłanów.

Przesłanie płynące do wiernych z Krzyża Chrystusowego przez setki lat wyrażano na setki sposobów. Rzeźbiarze utrwalali sceny z Golgoty w drewnie bądź kruszcu, pisarze i poeci przelewali mękę pańską na papier, a muzycy zamieniali stacje drogi krzyżowej w dźwięki. Od czasów ukrzyżowania ludzkość na wszelakie sposoby dziękuje Jezusowi za śmierć na krzyżu.

Wczoraj (23.03) w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Szczecinku po raz kolejny odegrano Oratorium Pasyjne "Ślad Losu". Właśnie tak szczecinecczanie dziękowali Chrystusowi za dar życia wiecznego oraz przygotowali się do przeżycia Triduum Paschalnego. Kościół, jak każdego roku, wypełnił się po brzegi mieszkańcami naszego miasta, którzy wspólnie chcieli przeżywać mękę pańską. Mamy nadzieję, że dzisiejsze oratorium zachęci wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta do udziału w całym Triduum Paschalnym - mówili nam księża z Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku.

''Ślad Losu'' – śpiewana Droga Krzyżowa - powstała na początku lat osiemdziesiątych w gronie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego o.o. Redemptorystów w Tuchowie, koło Tarnowa. W Szczecinku organizacją tego wydarzenia zajęła się młodzież z Parafii Ducha Świętego. Młodzi ludzie próby rozpoczęli już kilka tygodni wcześniej, dzięki czemu wczorajszy koncert był przepięknym preludium przed rozpoczynającym się dzisiaj Triduum Paschalnym.

Pełna relacja z Oratorium Pasyjnego ''Ślad Losu'' już w Wielki Piątek (25.03) na antenie TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: