Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego na szczecineckim basenie

  • KW
  • 2016-03-23 10:20:08
Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego na szczecineckim basenie
  • Foto: TV Gawex

Kilkudziesięciu uczniów z siedmiu placówek kształcenia specjalnego wzięło udział w 4. Mistrzostwach w Pływaniu Województwa Zachodniopomorskiego. Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Szkolno-Wychowaczy w Szczecinku. Impreza była także eliminacją do Mistrzostw Polski.

Punktualnie o godzinie 11:00 zawody zostały oficjalnie otwarte. Na początku odbył się symboliczny przemarsz ekip dookoła basenu sportowego, co podkreślało rangę tego wydarzenia. Kilkanaście minut później usłyszeliśmy już pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczęły się starty zawodników. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z siedmiu placówek, z Koszalina, Polic, Goleniowa, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Suliszewa i Szczecinka.

Impreza odbyła się w naszym mieście już po raz czwarty, a organizatorzy, czyli szczecinecki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy podkreślają, że to wydarzenie jest bardzo ważne dla uczniów ze szkół specjalnych. Każda tego typu zdrowa rywalizacja poprawia relacje między uczniami, a sukcesy zawsze są powodem do dumy. Dodatkowym wyróżnieniem są oczywiście nagrody, które otrzymują najlepsi pływacy.

W imprezę, za każdym razem, bardzo chętnie angażuje się szczecinecki basen. Prezes Spółki Aqua-Tur Robert Duszyński powiedział nam, że zawsze otwarci są na wszelką współpracę ze szkołami oraz klubami sportowymi. Ze swojej strony zapewniamy pomoc w zakresie organizacji oraz bezpieczeństwa imprezy - poinformował.

Bez wątpienia cieszy fakt, że wśród młodych ludzi cały czas panuje moda na aktywne spędzanie czasu. Po poziomie wczorajszych zawodów można wnioskować, że wielu uczniów od dłuższego czasu przygotowywało się do tej rywalizacji. Również organizatorzy byli bardzo zadowoleni i już planują kolejne tego typu imprezy.

Relacja z mistrzostw już dzisiaj (23.03) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: