Bezpieczni w lesie. Konferencja prasowa RDLP w Szczecinku

  • KW
  • 2016-03-21 14:36:58
Bezpieczni w lesie. Konferencja prasowa RDLP w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 21 marca, o godz. 10.00 w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku miała miejsce konferencja prasowa dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Okres wiosenny to czas zalesień, a także zwiększony aktywny wypoczynek na obszarach leśnych. Zwiększa się poprzez to także zagrożenie pożarowe lasów, dlatego ważną kwestią jest należyte zachowanie się w lesie oraz odpowiednie przygotowanie się leśników, o czym opowiadał na dzisiejszej konferencji Dyrektor RDLP w Szczecinku Andrzej Modrzejewski. Pora zacząć przygotowywać się do trudnego dla leśników sezonu. Wiosna to dla nas sezon zalesień, a także zwiększonego pogotowia przeciwpożarowego - powiedział Andrzej Modrzejewski i przedstawił stan przygotowań służby leśnej do okresu zwiększonego zagrożenia pożarowego. W minionym roku, w lasach należących do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku doszło do 122 pożarów na powierzchni 24 hektarów. Nie jest to dużo, ja pamiętam czasy w latach 90., gdzie tych pożarów było znacznie więcej i zniszczona powierzchnia była również większa - dodał. Niemniej jednak, bez względu na liczby, pożarom trzeba zapobiegać i w razie ich wystąpienia, być przygotowanym do szybkiej reakcji.

W konferencji wziął także udział główny specjalista przeciwpożarowy Wiesław Kostrzewa, który przypomniał kilka najważniejszych zasad, których należy przestrzegać, by zachować bezpieczeństwo w lesie i w czasie wypoczynku na łonie natury. Zwrócił się również z apelem do mieszkańców o wsparcie i odpowiedzialność w tym zakresie. Pamiętajmy, pożary lasów rozwijają się w szybkim tempie, powodując zagrożenie dla ludzi przebywających w lesie oraz budynków sąsiadujących z terenami leśnymi.

Relacja z konferencji jutro (22.03) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Komentarze (1)

gg 2016-03-21 22:13

Marek Stasiuk leśnikiem? Na wieki wieków:)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: