Szczecineckie przedszkolaki powitały wiosnę z Art Piknikiem

  • KW
  • 2016-03-21 12:02:44
Szczecineckie przedszkolaki powitały wiosnę z Art Piknikiem
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj (21.03), w Parku Miejskim szczecineckie przedszkolaki przywitały wiosnę wraz z Art Piknikiem i Fundacją Inicjatywa Społeczna FIS. To pierwsza tego typu impreza, jednakże organizatorzy zaznaczają, że chcą ją kontynuować w kolejnych latach.

Dzisiejsze ekologiczne topienie marzanny i przywitanie wiosny w szczecineckim Parku Miejskim to pierwszy taki projekt realizowany w naszym mieście wspólnie przez Art Piknik i Fundację Inicjatywa Społeczna FIS. Jak zaznaczają organizatorzy, priorytetem dla nich podczas dzisiejszego wydarzenia była dobra zabawa najmłodszych. Tak też było - najmłodsi bawili się w rytmie muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Swojacy, wzięli udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, a na koniec zjedli przepyszne pączki ufundowane przez sponsorów. Wspólna organizacja takiego wydarzenia przez Art Piknik i FIS to też swego rodzaju rozpoczęcie współpracy, która będzie na pewno kontynuowana. Pragniemy, aby wydarzenie powitania wiosny było swoistym zapoznaniem się organizatorów Art Pikniku z wychowankami szczecineckich przedszkoli. Podczas kolejnej edycji Art Pikniku planujemy zorganizować Art Wioskę, a odbiorcami jej działań będą właśnie najmłodsi. Art Wioska będzie przestrzenią dla dzieci, gdzie odbywać się będzie szereg wydarzeń artystycznych połączonych m.in. z warsztatami teatralnymi i plastycznymi - mówią organizatorzy Art Pikniku.

Do imprezy włączyła się także Straż Miejska, która zabezpieczała brzeg rzeczki, Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed, która zapewniła opiekę medyczną, a harcerze z 13 - go Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego wyłowili zatopione Marzanny i czuwali nad sprawną organizacją i przemieszczaniem się dzieci.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (21.03) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: