Niewybuchy, zakłócanie porządku i rozcięty łuk brwiowy - tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • KW
  • 2016-03-21 10:04:30
Niewybuchy, zakłócanie porządku i rozcięty łuk brwiowy - tygodniowy raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 14.03.2016 do 20.03.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 98 interwencji w stosunku do 101 osób. W tym 19 podjętych interwencji przez strażników dotyczyło zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring miejski.

W dniu 16.03.2016 o godzinie 19:10 operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na osoby, które znajdowały się na poczekalni dworca PKP w Szczecinku. Jeden z mężczyzn bezwładnie siedział na krześle, a dwóch innych kopało go w głowę, poczym jeden z nich oddał mocz na twarz mężczyzny. Patrol Straży Miejskiej przybył na dworzec i ujął dwóch, znanych z wielu wcześniejszych interwencji mężczyzn. Dyżurny SM wezwał na dworzec pogotowie ratunkowe. Na miejsce przybył również patrol Straży Ochrony Kolei, który udzielił asysty strażnikom oraz patrol Policji. Pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala, a strażnicy miejscy przewieźli i przekazali Policji ujętych sprawców pobicia.

Kilka godzin później o 22:20, patrol Straży Miejskiej interweniował w szpitalu, gdzie był zakłócany porządek publiczny przez pijanych mężczyzn. Okazało się, że to ci sami mężczyźni, którzy wcześniej zostali przekazani do Policji Powiatowej w Szczecinku w związku z pobiciem człowieka na dworcu PKP.

W dniu 17.03.2016 przy ulicy Koszalińskiej od godziny 22:00 do godziny 10-tej dnia następnego, do czasu przybycia ekipy saperów, strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce,
w którym znajdowały się niewybuchy.

W dniu 19.03.2016 r. o godzinie 18:30 operator monitoringu zwrócił uwagę na dwóch młodych mężczyzn, którzy szli od dworca PKP w stronę miasta i swoim zachowaniem zakłócali porządek publiczny. Patrol SM interweniował w stosunku do mężczyzn, którzy nie wykonywali poleceń, głośno wykrzykiwali wulgaryzmy, czuć było od nich alkohol. W związku z ich zachowaniem, zostali poinformowani o skierowaniu na nich wniosków do sądu o ukaranie.

W nocy 20.03.2016 o godzinie 00:10 monitoring miejski zarejestrował młodych mężczyzn na ulicy Wyszyńskiego. Jeden z nich kopał kosz na śmieci i przewrócił go. Strażnicy miejscy wylegitymowali osoby, od których czuć było woń alkoholu i nakazali mężczyźnie ustawić kosz na miejsce. Ponieważ dwudziestolatek nie wykonał polecenia został poinformowany o skierowaniu na jego osobę wniosku do sądu o ukaranie.

W nocy 20.03.2016 r. o godz. 3:45 na ulicy Kamiennej strażnicy miejscy zastali mężczyznę, który wcześniej przewrócił się na chodniku i rozciął sobie łuk brwiowy. Mężczyzna wymagał pomocy medycznej i dlatego został przewieziony do SOR w Szczecinku.

info: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku, Jolanta Siemaszko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: