Koncerty charytatywne dla Karolewka

  • KW
  • 2016-03-19 10:39:36
Koncerty charytatywne dla Karolewka
  • Foto: TV Gawex

W piątek i sobotę (18-19 marca) odbyły się w Szczecinku i w Białym Borze koncerty charytatywne na rzecz Stadniny Koni w Karolewku.

Miesiąc temu, dokładnie nad ranem 18 lutego doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynków gospodarczych Ośrodka Jeździeckiego Karolewko w miejscowości Miłobądz (gm. Biały Bór). Znane wszystkim pasjonatom jazdy konnej miejsce zostało niemal całkowicie zniszczone. To ogromna strata dla całego środowiska jeździeckiego. W zdarzeniu ucierpiały nie tylko budynki, ale przede wszystkim zwierzęta. Część z nich nie przeżyła. Reszta – straciła cały zapas pożywienia, zgromadzony przez zarządzających ośrodkiem. 

Po tej tragedii różne instytucje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne zaczęły organizować wszelkiego rodzaju pomoc. W Szczecinku zorganizowano zbiórkę karmy, owoców, warzyw, która bezpośrednio, trzy dni po pożarze, trafiła do potrzebujących zwierząt. W ten weekend odbyły się natomiast dwa koncerty charytatywne: w Szczecinku i w Białym Borze, z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz Karolewka. Piątkowy koncert miał miejsce w szczecineckim kinie Wolność, a jego organizatorem był Bogdan Trojanek z zespołem "Terne Roma". W wydarzeniu wzięły udział także władze powiatu szczecineckiego, władze Miasta Szczecinek oraz Gminy Szczecinek, a także burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski oraz właściciele ośrodka, w którym doszło do tragedii: Pani Danuta Tarnowska-Juneborg oraz Pan Jarosław Pojasek. Wszyscy w swoich przemówieniach zaznaczyli ogrom tej tragedii i zapowiedzieli pomoc oraz wsparcie dla właścicieli ośrodka, a szczególnie dla zwierząt. Oprócz występu zespołu "Terne Roma", na scenie usłyszeliśmy szczecineckich wokalistów i muzyków, między innymi wokalistkę Magdalenę Szubę oraz zespół Boogie Show. W trakcie występów trwała zbiórka pieniędzy do puszek oraz licytacje. 

W sobotni wieczór (19.03) odbył się kolejny charytatywny koncert, tym razem w Białym Borze. Tam również, oprócz występów zespołów Out, NexTime czy kwartetu jazzowego Jazz Funny Games, odbyły się liczne licytacje oraz kwesta, a wszystko na rzecz oczywiście Stadniny Koni w Karolewku. 

Galeria zdjęć z koncertu w Białym Borze dostępna jest pod linkiem: http://www.gawex.pl/galerie/id/3111/Koncert-charytatywny-dla-Karolewka-w-Bialym-Borze/1

Relacje z koncertów zobaczą Państwo niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy serdecznie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: