Stanicą wędkarską zaopiekuje się szczecinecki OSiR

  • KW
  • 2016-03-19 09:40:23
Stanicą wędkarską zaopiekuje się szczecinecki OSiR
  • Foto: TV Gawex

Nad Trzesieckiem trwają prace związane z budową stanicy wędkarskiej. Na początku inwestycji wykonano pomosty pływające, a teraz trwa budowa i wykończenie wiaty. Koniec prac przewidywany jest na czerwiec 2016.

W ramach tej inwestycji, poza pomostami pływającymi i slipem, powstaje obiekt kubaturowy, gdzie w jednej części znajdowała się będzie wiata, a w drugiej obiekt zamknięty. Wędkarze będą mogli tam zostawiać swoje akcesoria i wyposażenia wędkarskie. Stanica będzie również wyposażona w energię elektryczną. Całość architekturą będzie podobna do zabudowań na Mysiej Wyspie. Po zrealizowaniu tej inwestycji Urząd Miasta przekaże stanicę wędkarską w opiekę dla szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - informuje Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. 

Bezpośrednio do stanicy wędkarskiej przy ulicy Kilińskiego przylega plaża, dlatego w ramach budowy stanicy będą tam wybudowane szatnie, węzły sanitarne i przebieralnie. W tej części parku nie mieliśmy takich obiektów sanitarnych, więc wraz z momentem zakończenia inwestycji budowy stanicy wędkarskiej pojawią się te brakujące elementy - podsumowuje zastępca burmistrza. 

Koszt całej inwestycji to 740 tysięcy złotych, a zakończenie prac przewidywany jest na koniec czerwca 2016 roku. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: