Kolejny inwestor w szczecineckim Klastrze Meblowym

  • KW
  • 2016-03-18 15:01:28
Kolejny inwestor w szczecineckim Klastrze Meblowym
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (18.03) w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Urząd Miasta Szczecinek oraz Kronospan Szczecinek w sprawie podpisania deklaracji przystąpienia firmy Grześkowiak, producenta wyposażenia meblarskiego, do Szczecineckiego Klastra Meblowego.

W spotkaniu uczestniczył właściciel firmy, Wojciech Grześkowiak, miasto reprezentował Zastępca Burmistrza Szczecinka, Daniel Rak oraz Dyrektor Sprzedaży Kronospan, Dariusz Wieczorkiewicz. Może pan liczyć na pomoc samorządowców i przyjazną atmosferę okołobiznesową. Naszym priorytetem rozwojowym zawsze była gospodarka i rozwój lokalnego rynku pracy. Inwestycje w rozwój Szczecineckiej Strefy Ekonomicznej oraz popularyzacja Szczecineckiego Klastra Meblowego, dzięki współpracy z Kronospanem, zaczynają wypełniać się treścią – z czego wypada się tylko cieszyć - powiedział w swoim wystąpieniu Daniel Rak.

Głos zabrał również Wojciech Grześkowiak, który jednoznacznie zadeklarował chęć uruchomienia jeszcze w tym roku, w Szczecinku, produkcji oraz zatrudnienie docelowo 70 osób. Proces rekrutacji ma ruszyć już niebawem.

Warto w tym miejscu również przypomnieć, że to już trzecia po Stol-tap i duńskiej Tvilum firma z branży meblarskiej, która podpisała deklarację przystąpienia do Szczecineckiego Klastra Meblowego. Na horyzoncie pojawiają się jednak kolejni kontrahenci. Jak powiedział Dyrektor Sprzedaży Kronospan, Dariusz Wieczorkiewicz, trwają negocjacje z kilkoma zachodnimi firmami, które wyraziły zainteresowanie otwarciem swoich zakładów w Szczecinku.

info: T. Czuk, Urząd Miasta Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: