W niedzielę dowiemy się, kto zajmie wolne miejsce w Radzie Miasta Szczecinek

  • KW
  • 2016-03-18 11:37:24
W niedzielę dowiemy się, kto zajmie wolne miejsce w Radzie Miasta Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

W najbliższą niedzielę 20 marca mieszkańcy okręgu wyborczego nr 19 pójdą do urn wyborczych i wybiorą osobę, która w szczecineckiej Radzie Miasta zastąpi Janusza Leszko. Tym samym wszystkie miejsca w radzie zostaną obsadzone.

Powodem kolejnych wyborów naszym mieście jest sprawa Janusza Leszko, który złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne. Przypomnijmy, o wszczęcie lustracji wystąpił Instytut Pamięci Narodowej ze Szczecina, który stwierdził, że szczecinecki radny współpracował z Wojskową Służbą Wewnętrzną w latach komunistycznych. Komisarz Wyborczy w Koszalinie 10 sierpnia 2015 roku wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnego Janusza Leszko. W związku z tym wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania 31 grudnia 2015 roku zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do szczecineckiej Rady Miasta datowanych na 20 marca 2016 roku.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 9 lutego, do godziny 24:00, należało w Miejskiej Komisji Wyborczej zgłosić kandydatów na radnych. Jak powiedział nam Robert Robak, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Szczecinku, swoich kandydatów zgłosiły cztery komitety:

  • Marek Bogdanowicz z KWW Łączy nas Miasto,
  • Paweł Kwak z KWW Razem dla Szczecinka,
  • Małgorzata Kubiak-Horniatko z KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego,
  • Szymon Ochocki z KWW Nowoczesna Ryszarda Petru.


W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odbyły się trzy spotkania kandydatów, ubiegających się o miejsce w Radzie Miasta w Szczecinku, podczas których zaprezentowali się: Paweł Kwak, Małgorzata Kubiak – Horniatko oraz Marek Bogdanowicz. O tych spotkaniach pisaliśmy w artykułach:

Paweł Kwak kandydatem KWW Razem dla Szczecinka do Rady Miasta Szczecinek

Małgorzata Kubiak-Horniatko kandydatką Porozumienia Samorządowego w wyborach uzupełniających

Marek Bogdanowicz kandydatem do Rady Miasta Szczecinek

To już drugie wybory uzupełniające do naszej Rady Miasta w tym roku. Pierwsze odbyły się pod koniec stycznia, w których wygrała Renata Rak, zajmując tym samym miejsce Małgorzaty Golińskiej, która w październikowych wyborach parlamentarnych zdobyła mandat posła. Wyniki marcowych tych wyborów poznamy najwcześniej późnym wieczorem w niedzielę 20 marca.

Podsumujmy, wybory uzupełniające odbędą się 20 marca 2016 roku i dotyczą jedynie okręgu wyborczego nr 19 (ulica 28–go Lutego, Chodkiewicza, Kamienna). Lokal wyborczy: Spółdzielczy Dom Kultury, ul. 28-go Lutego 14A.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: