Strefa Aktywnego Wypoczynku będzie gotowa w maju

  • KW
  • 2016-03-18 10:49:01
Strefa Aktywnego Wypoczynku będzie gotowa w maju
  • Foto: TV Gawex

W połowie sierpnia 2015 roku ruszyły prace przy budowie Strefy Aktywnego Wypoczynku w Szczecinku na Osiedlu Kopernika. Prace wykonuje szczecinecka firma, która wygrała przetarg.

Dzisiaj widzimy już jak to będzie wyglądało. Widać ciągi komunikacyjne, pętlę dookoła oczka wodnego i zarysy amfiteatru - informuje nas Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. Nie ma jeszcze obiektów pomostowych i małej architektury, jednakże te wszystkie elementy powinny lada moment pojawić się na Osiedlu Kopernika. Inwestycja realizowana jest w kwocie 1 mln 400 tys. zł., a jej zakończenie planuje się do końca maja 2016 roku.

Dodatkowo Urząd Miasta Szczecinek niebawem ogłosi przetarg na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6. Mamy na ukończeniu projekt sali, przetarg zostanie ogłoszony w kwietniu. Będzie to doskonałe połączenie tej inwestycji czyli Strefy Aktywnego Wypoczynku z budową sali sportowej. Dzięki temu Osiedle Kopernika doczeka się wszystkich obiecanych inwestycji -  podsumował Daniel Rak.

Przypomnijmy, Strefa Aktywnego Wypoczynku będzie terenem rekreacyjnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - ławeczki, stoliki, miejsce na ognisko, plac zabaw. Będzie tam miejsce zarówno dla miłośników jazdy na rolkach, jak i wędkarzy. W bezpośrednim otoczeniu powstaną też zielone tarasy, a cały teren zostanie skomunikowany z targowiskiem. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: