Trwają inwestycje drogowe w Marcelinie i na Raciborkach. Zakończenie jeszcze w tym roku

  • KW
  • 2016-03-18 10:07:36
Trwają inwestycje drogowe w Marcelinie i na Raciborkach. Zakończenie jeszcze w tym roku
  • Foto: TV Gawex

Przebudowa Placu Wolności to z pewnością inwestycja, która przyciąga największą uwagę mieszkańców Szczecinka. Nie należy jednak zapominać, że w mieście realizowane są jeszcze inne, równie ważne i potrzebne, jak na przykład inwestycje drogowe na Raciborkach i w Marcelinie, które zakończone zostaną jeszcze w tym roku.

Na Osiedlu Raciborki inwestycja drogowa realizowana jest na trzech ulicach: na ulicy Bocznej, Bohaterów Westerplatte i Szarych Szeregów. W minionym roku wykonano tam inwestycje związane z infrastrukturą podziemną, tzn. deszczówkę, sieci do oświetlenia - informuje Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. Aktualnie na tych drogach ustawiane są krawężniki, więc widać jak będą przebiegały drogi. Całość będzie jeszcze wyposażona w dodatkowe zjazdy na posesje i ciągi piesze. Termin realizacji tej inwestycji to 30 września br. Koszt wybudowania ulic na Raciborkach to 2 mln 780 tys. zł. Opóźnień nie ma, mam nadzieję, że terminy zostaną dotrzymane, a mieszkańcy Osiedla Raciborki doczekają się pierwszych ciągów komunikacyjnych w przestrzeni dróg publicznych - podsumowuje Daniel Rak. 

Także powody do zadowolenia mają mieszkańcy Osiedla Marcelin, mieszkający po prawej stronie od ulicy Baczyńskiego, którzy zyskali nowe chodniki i ulice. Koszt tej inwestycji to ponad 3 miliony złotych. Zrealizowaliśmy już bardzo duży zakres infrastruktury drogowej i choć wykonawca ma czas do końca maja br. to wyprzedził harmonogram. Na 2016 rok została do wykonania tylko zatoczka autobusowa. Termin nie jest więc zagrożony, a ulice są już użytkowane - mówi zastępca burmistrza.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: