Przygotowania do stadionowej inwestycji

  • KW
  • 2016-03-18 08:54:33
Przygotowania do stadionowej inwestycji
  • Foto: TV Gawex

Szczecineckie Starostwo Powiatowe wyłoniło wykonawcę inwestycji budowy stadionu lekkoatletycznego na terenach przy Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Niebawem powinny rozpocząć się prace budowlane, jednak póki co teren stadionu został uprzątnięty i wycięte zostały drzewa.

Swoje oferty w przetargu złożyły dwie firmy. Pierwsza z nich, to oferta firmy Moris Polska Sp. z o.o. z Warszawy, która za gotowy stadion oczekuje kwoty niemal 11,1 mln. zł. Drugą ofertę dostarczyła firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy, opiewająca na kwotę 9 865 101,91 zł. Zarząd powiatu po analizie ofert postanowił wybrać ofertę firmy Tamex.

Finansowanie tego sportowego przedsięwzięcia rozłożone będzie na lata 2016-2018. W tegorocznym budżecie powiatu zaplanowano na początek 2,4 mln zł. Powiat ma na ten cel zapewnione dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Umowa została podpisana już jakiś czas temu, a niedawno pojawiła się szansa na zwiększenie finansowania tego zadania nawet do 50% wydanej na ten cel kwoty. Teraz, gdy wiemy za ile wybudowany zostanie obiekt, możemy i na pewno zwrócimy się do Ministerstwa Sportu o zwiększenie przyznanej nam dotacji do kwoty, która stanowić będzie połowę tych kosztów. Mam nadzieję, że same prace budowlane rozpoczną się możliwie szybko, ponieważ chcemy, aby jeszcze przed przyszłoroczną zimą stadion był gotowy. Mam nadzieję, że obiekt spełni najpierw oczekiwania tych, od których zależeć będzie wydanie stosownych licencji, a później samych sportowców - mówi Krzysztof Lis, Starosta Szczecinecki.

Kilka dni temu teren przy ZS nr 6 został uporządkowany i wycięto z niego drzewa. Natomiast w najbliższych dniach na Świątkach pojawią się pracownicy firmy Tamex, którzy rozpoczną inwestycję budowy stadionu lekkoatletycznego. Przypomnijmy, głównym elementem stadionu będzie pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Cały obiekt wyposażony zostanie także w niezbędne zaplecze techniczne, szatnie i sanitariaty, a także trybuny. Ważnym elementem obiektu będzie także część rozgrzewkowa, którą stanowić będzie: 2-torowa bieżnia o długości 80 metrów oraz skocznie do skoku w dal i wzwyż. Dopełnieniem kompleksu ma być parking dla pojazdów sportowców oraz widzów, odpowiednie ogrodzenie, a także oświetlenie stadionu.

Przygotowania do stadionowej inwestycji

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: