[ZAPROSZENIE] Topienie ekologicznej Marzanny z Art Piknikiem

  • KW
  • 2016-03-17 15:23:52
[ZAPROSZENIE] Topienie ekologicznej Marzanny z Art Piknikiem
  • Foto: TV Gawex

W dniu 21 marca 2016 r. o godz 11.00 w Parku Miejskim (Park Różany) odbędzie się topienie Marzanny symbolizujące pożegnanie zimy i powitanie wiosny dla przedszkolaków. Wydarzenie organizuje Art Piknik przy wsparciu Fundacji Inicjatywa Społeczna FIS.

Organizatorzy zapewnią dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka szereg atrakcji m.in.:

  • tradycja topienia Marzanny
  • prezentacja Eko Marzanny
  • czym karmić ptactwo
  • występ folkowego zespołu Swojacy z Sitna
  • drobny poczęstunek (Cukiernia Kaliszczak oraz Domowe Wypieki Magdalena Duda)

Pragniemy, aby wydarzenie to było swoistym zapoznaniem się organizatorów Art Pikniku z wychowankami szczecineckich przedszkoli. Podczas kolejnej edycji Art Pikniku planujemy zorganizować Art Wioskę, a odbiorcami jej działań będą właśnie najmłodsi. Art-Wioska będzie przestrzenią dla dzieci, gdzie odbywać się będzie szereg wydarzeń artystycznych połączonych m.in. z warsztatami teatralnymi i plastycznymi - mówią organizatorzy wydarzenia, dla których priorytetem jest dobra zabawa najmłodszych oraz ich bezpieczeństwo. Dlatego do wydarzenia włączona została Straż Miejska, która zabezpieczy brzeg rzeczki, Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed, która zapewni opiekę medyczną, a Harcerze z 13 - go Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego wyłowią Marzanny i czuwać będą nad sprawną organizacją i przemieszczaniem się dzieci. Organizatorzy podkreślają, że opiekę nad dziećmi na czas wydarzenia nadal sprawowały będą placówki przedszkolne i dzieci pozostaną pod czujnym okiem wychowawców, przy wsparciu wolontariuszy.

Swoje przybycie potwierdziło entuzjastycznie już kilka przedszkoli. Impreza odbędzie się niezależnie od aury, punktualnie i będzie poprowadzone sprawnie, by dzieci nie były zmęczone i zmarznięte. Eko Pożegnanie zimy z Art Piknikiem w tym roku jest skierowane do najmłodszych. Chcemy, aby wydarzenie było cyklicznym i w przyszłości włączyło uczniów szkół podstawowych i młodzież - planują organizatorzy.

Wydarzenie wspierają:

MI 5 - systemy alarmowe
Cukiernia Kaliszczak
Domowe Wypieki Magdalena Duda
Zespół Folklorystyczny Swojacy z Sitna.
Parkrun Szczecinek
Team Biegowy Szczecinek
OSIR Szczecinek
PGK Szczecinek
Hurtownia BHP RONI
Straż Miejska Szczecinek
Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed
13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego
Szczecineckie przedszkola

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: