Pozostało 37 dni do Biegu Osińskiego. Koszulki i medale gotowe

  • KW
  • 2016-03-17 09:50:56
Pozostało 37 dni do Biegu Osińskiego. Koszulki i medale gotowe
  • Foto: TV Gawex

Już 24 kwietnia br. Szczecinek ponownie zamieni się w stolicę biegową, a wszystko za sprawą 33. Biegu Ulicznego - memoriał Winanda Osińskiego, który jest już jedną z tradycyjnych imprez odbywających się w naszym mieście.

Jak zaznacza Maciej Makselon, dyrektor szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przygotowania do święta biegowego idą pełną parą i większość spraw związanych z imprezą jest już załatwiona. Z rzeczy, które na pewno zainteresują biegaczy, to nasz gotowy projekt koszulki i medalu. Te dwie rzeczy są bardzo atrakcyjne, a otrzyma je każdy uczestnik biegu głównego na 10 kilometrów - mówi nam Maciej Makselon. Limit miejsc w biegu głównym wynosi 700 biegaczy, natomiast na ten moment zarejestrowało się około 330 uczestników. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową http://www.bieg.szczecinek.pl/

Bieg Osińskiego to impreza rozgrywana w wielu kategoriach. Punktem kulminacyjnym jest oczywiście bieg główny na 10 km, który rozpocznie się o godzinie 13:00. Oprócz tego, jak co roku, odbędą się także biegi dla młodzieży w różnych kategoriach wiekowych oraz dla najmłodszych, którzy pobiegną ze swoimi rodzicami. Tutaj też obowiązują wcześniejsze zapisy. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić trasę biegu głównego. Nie przebiegniemy przez deptak i Plac Wolności, gdyż będzie on w tym czasie remontowany - informuje Maciej Makselon. Start biegu będzie przy Szkole Podstawowej nr 1, następnie trasa poprowadzi ulicami: Piłsudskiego, 28-go Lutego, Wyszyńskiego, Powstańców Wielkopolskich, Ordona, Parkowa, Kościuszki, Ordona, Mickiewicza. Trasa będzie również oznakowana co kilometr znakami pionowymi i poziomymi. Dwa punkty odświeżenia, zaopatrzone w wodę do picia, będą znajdowały się co 4 kilometry.

W tym roku również nagrody ulegną zmianie. Jak zapowiedzieli organizatorzy, będą one znacznie niższe, a wszystko dlatego, aby zniechęcić profesjonalnych biegaczy, którzy często startują w takich biegach dla samej nagrody. Nagroda główna będzie to 1500 złotych, jest to niższa nagroda. Obniżyliśmy ją po to, aby bieg był wyłącznie dla amatorów, a nie dla zawodowców. Dzięki temu zwiększy się też pula nagród, które są losowane spośród wszystkich uczestników memoriału - informuje dyrektor szczecineckiego OSiRu.

Pozostało 37 dni do Biegu Osińskiego. Koszulki i medale gotowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: