Borne Sulinowo też ma swoją pracownię bioróżnorodności

  • KW
  • 2016-03-16 14:12:04
Borne Sulinowo też ma swoją pracownię bioróżnorodności
  • Foto: TV Gawex

Wierzchowo, Szczecinek, a teraz Borne Sulinowo - wszystkie trzy miejscowości mogą cieszyć się z pracowni bioróżnorodności, które w ostatnich tygodniach otwarte zostały w ich szkołach podstawowych. Dzisiaj (16.03) oficjalnego otwarcia dokonano w Bornem Sulinowie, w którym udział wzięli zaproszeni goście, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

Pracownie Bioróżnorodności tworzone są w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”, który realizuje Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. W jego ramach utworzone zostaną 23 Pracownie Bioróżnorodności w szkołach podstawowych zlokalizowanych na obszarze gmin zrzeszonych w ZMiGDP (po jednej szkole w gminie).

Każda sala przeznaczona na pracownię została odświeżona, wymalowana i wyposażona w dębowe meble edukacyjne z elementami fauny i flory występującymi na naszym obszarze, tablice gatunkowe roślin i zwierząt, grzybów oraz owadów, mapy obszarów chronionych, okazy gatunków zagrożonych, tropy zwierząt, gabloty z okazami owadów, tablicę interaktywną z oprogramowaniem, laptop, rzutnik oraz inne elementy dekoracyjne wyposażenia z zakresu bioróżnorodności, m.in.: leśne koło fortuny, zestaw interaktywny ze sztalugą, drzewo artystyczne. Jak mówią nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie jest to niesamowity prezent, który sprawi, że lekcje będą atrakcyjniejsze i urozmaicone. Dodatkowo, nie będą odbywały się tam tylko zajęcia z przyrody - śmiało można za pomocą interaktywnej tablicy i aplikacji prowadzić ciekawe zajęcia np. z języków obcych lub języka polskiego.

Otwarcia takich pracowni pokazują, jak bardzo dzieci potrzebują takich pomieszczeń do nauki. Jak sami zaznaczają, o wiele chętniej będą uczęszczali na takie zajęcia niż na zajęcia w "normalnych" klasach bez interaktywnych tablic i innych urozmaiceń. Różnorodne zajęcia na pewno pomogą dzieciom w łatwiejszy sposób zrozumieć i zapamiętać zagadnienia związane z chemią, fizyką czy matematyką. Sala bioróżnorodności jest miejscem idealnym do przeprowadzania wszelkiego rodzaju doświadczeń, zabaw czy gier.

Relacja z otwarcia pracowni w Bornem Sulinowie już jutro (17.03) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

obserwator 2016-03-16 20:48

To w Bornem są dzieci? Nieprawdopodobne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: